Google vyvíjí nejpokročilejší poddisplejovou kameru. Nasadí ji do Pixelu 7? – SMARTmania.cz

Google vyvíjí nejpokročilejší poddisplejovou kameru. Nasadí ji do Pixelu 7?

Google Pixel 7 2

I přes několik dětských nemocí lze považovat loňské smartphony Pixel 6 a 6 Pro za velmi vydařená zařízení. Google do nich implementoval to nejlepší, co měl zrovna k dispozici, zejména vlastní výkonný čipset Tensor. Vývojové oddělení Googlu i nadále pracuje na zajímavých technologiích – jednu z nich odhaluje čerstvá patentová přihláška podaná v srpnu a zveřejněná v prosinci loňského roku.

Google Pixel 7 s poddisplejovou selfie kamerou?

Dokument o 16 stránkách je věnován návrhu smartphonu s poddisplejovou selfie kamerkou, která má být situována pod pravý horní roh OLED panelu. Google neplánuje pod displej implementovat pouze jednu čočku, ale rovnou dvě společně s několika senzory.

Google Pixel 7 1

Tato konfigurace by tak mohla sloužit nejen k tvorbě autoportrétů, ale i k pokročilému rozpoznávání uživatele podle 3D skenu jeho tváře, byť o něm patentová přihláška nehovoří. Bez zajímavosti není ani fakt, že na této technologii pracoval Sangmoo Choi, který je zaměstnancem Googlu teprve 3,5 roku, zatímco předtím pracoval 14 let jako vedoucí týmu pro vývoj nových technologií AMOLED v Samsungu.

Sung

Nezbývá než doufat, že se mu pod praporem Googlu podaří vyřešit neduhy současných poddisplejových kamer, a tedy zhoršenou kvalitu fotografií i zobrazovacích vlastností samotného displeje.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku