Domů » Bleskovky » Google v Androidu Q testuje nový typ aktualizací systému

Google v Androidu Q testuje nový typ aktualizací systému

Až do současné verze mobilního operačního systému Android, tedy verze 9.0 Pie, probíhaly systémové aktualizace zásadně skrze podnabídku v nastavení. To se s nadcházející verzí s kódovým označením Q zdá jako minulost. Podle některých betatesterů se totiž objevila aktualizace s názvem „Google System Update” ve stylu běžné aktualizace z Obchodu Play, což naznačuje změnu aktualizací systému.

android q google system update

Nepřehlédněte – Vyšla druhá beta verze Androidu Q: jaké přináší novinky?

Otázkou je, zda Google skutečně zamýšlí změnit aktualizace do podoby updatů aplikací. Betatesteru Androidu Q na Pixelu 3, který na screenshotu právě nový způsob aktualizací, se nepodařilo zjistit, co se v rámci systému změnilo.

Android Q
Android Q

Je tedy pravděpodobné, že Google jen zkouší proveditelnost a spolehlivost tohoto způsobu aktualizací a ve finále se takto aktualizovaného systému nedočkáme.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

2 komentářů

  1. No to jsem sám zvědav, co z toho bude. Podle mě buď nic nebo nic opravdu užitečného… jako vždy :-D

    • Napadá je to dobrý a aktualizace by přicházely tak jako updaty aplikaci a nezáviselo to tak jen na výrobcích

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).