Domů » Bleskovky » Google Stadia zamíří na iOS stejnou oklikou jako GeForce Now

Google Stadia zamíří na iOS stejnou oklikou jako GeForce Now

Aplikace herních streamovacích služeb mají do Apple App Store značně přivřené dveře, z tohoto důvodu musí jejich provozovatelé přemýšlet o alternativních cestách, jak se na iPhony a iPady dostat. Patrně jediná rozumná cesta vede přes univerzální webovou aplikaci, čehož využije nejen GeForce Now od NVIDIA, ale i Google Stadia.

Google Stadia jako progresivní webová aplikace

Služba Google Stadia v uplynulém týdnu oslavila rok svojí existenci, v souvislosti s tím Google oznámil několik připravovaných změn. Tou hlavní je, že už v příštích týdnech bude spuštěno veřejné testování progresivní webové aplikace, kterou bude možné nainstalovat na jablečná mobilní zařízení skrze prohlížeč Safari. Stejně bude v budoucnu fungovat i služba Xbox Game Pass Ultimate, jejíž webovou aplikaci má Microsoft v plánu vypustit ještě do konce letošního roku.

google stadia controller

Google se pochlubil, že službu Stadia již obsahuje více než 80 her, do konce letošního roku by jich mělo být přes 135. Přibudou i nějaké free-to-play tituly, mezi nimi i základní verze Destiny 2, která nebude vyžadovat předplatné.

Aby Google oslavil výročí služby Stadia se svými fanoušky, nabízí poměrně zajímavou akci – pokud si předobjednáte očekávanou hru Cyberpunk 2077, získáte zdarma balíček obsahující herní ovladač a Chromecast Ultra. Bohužel služba bude patrně omezena pouze na vybrané trhy, mezi kterými Česká republika zcela určitě nebude.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).