Domů » Bleskovky » Google přejmenoval Project Fi. Stane se z něj globální mobilní operátor?

Google přejmenoval Project Fi. Stane se z něj globální mobilní operátor?

V roce 2015 rozjel Google na území USA Project Fi, skrze který nabízel vlastní mobilní a internetové služby, a to v sítích operátorů Sprint a Verizon. Google se tak stal virtuálním operátorem s originálním pojetím tarifů, které přetrvává dodnes – za 20 dolarů dostanete neomezené hovory a textové zprávy, data se účtují podle skutečné spotřeby.

Dosud byl Project Fi dostupný pouze na smartphonech Google Nexus a Pixel a hrstce dalších, nyní však Google opouští testovací provoz. Služba se přejmenovává na Google Fi a je dostupná na všech odblokovaných smarthonech včetně iPhonů (minimálně 5S a iOS 11), kompatibilitu si lze ověřit na této stránce.

Google se navíc chlubí, že jeho služby je možné používat ve více než 170 zemích světa včetně České republiky, zde je však nutné počítat s příplatky. Jejich výše se odvíjí podle toho, ze které a do které země chcete volat, výše příplatků je uvedena na těchto stránkách.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *