Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Google přejmenoval Project Fi. Stane se z něj globální mobilní operátor?

Google přejmenoval Project Fi. Stane se z něj globální mobilní operátor?

V roce 2015 rozjel Google na území USA Project Fi, skrze který nabízel vlastní mobilní a internetové služby, a to v sítích operátorů Sprint a Verizon. Google se tak stal virtuálním operátorem s originálním pojetím tarifů, které přetrvává dodnes – za 20 dolarů dostanete neomezené hovory a textové zprávy, data se účtují podle skutečné spotřeby.

Dosud byl Project Fi dostupný pouze na smartphonech Google Nexus a Pixel a hrstce dalších, nyní však Google opouští testovací provoz. Služba se přejmenovává na Google Fi a je dostupná na všech odblokovaných smarthonech včetně iPhonů (minimálně 5S a iOS 11), kompatibilitu si lze ověřit na této stránce.

Google se navíc chlubí, že jeho služby je možné používat ve více než 170 zemích světa včetně České republiky, zde je však nutné počítat s příplatky. Jejich výše se odvíjí podle toho, ze které a do které země chcete volat, výše příplatků je uvedena na těchto stránkách.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel