Google Play Music proniká do Evropy, na Česko se zatím nedostalo

Po Applu nebo Amazonu si chce i Google ukrojit svůj podíl z koláče hudebního byznysu, jeho služba Google Play Music (původně jen Google Music) již funguje nějaký ten pátek, ale zdaleka ne ve všech zemích ji můžete plnohodnotně využít. Zatímco registraci z České republiky lze obejít použitím zahraničních proxy serverů a pak můžete Google Play využít jako cloudové úložiště vlastní hudby nahrané z disku, kdybyste si chtěli nějakou skladbu koupit, máte stále ještě smůlu.

To se však snad brzy změní, pánové z Mountain View se rozhodli přeplout velkou louži a dojednávají právní podmínky provozu jejich hudebního obchodu v Evropě. Nově je služba dostupná například v Británii, Francii, Itálii, Španělsku nebo sousedním Německu. Od evropských vydavatelství by naoplátku mělo do databáze obchodu přibýt zhruba 5,5 miliónů nových skladeb, doufejme, že se tahle hudební knihovna dostane časem i do naší malé kotliny.

 

Google se bude muset vyrovnat i s konkurencí ze strany Applu, který nákup hudby na iTunes zprovoznil v Čechách již před více než rokem a nezanedbatelným problémem je v naší zemi i zcela běžné (nejen) hudební pirátství. Na druhou stranu je tu poměrně velké zastoupení komunity kolem Androidu, ve které se bude pravděpodobně nacházet většina potenciálních zájemců o Google Play Music.

Zdroj

Autor článku
Ruslan Botsyurko
Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku