Domů » Bleskovky » Google Play Music proniká do Evropy, na Česko se zatím nedostalo

Google Play Music proniká do Evropy, na Česko se zatím nedostalo

Po Applu nebo Amazonu si chce i Google ukrojit svůj podíl z koláče hudebního byznysu, jeho služba Google Play Music (původně jen Google Music) již funguje nějaký ten pátek, ale zdaleka ne ve všech zemích ji můžete plnohodnotně využít. Zatímco registraci z České republiky lze obejít použitím zahraničních proxy serverů a pak můžete Google Play využít jako cloudové úložiště vlastní hudby nahrané z disku, kdybyste si chtěli nějakou skladbu koupit, máte stále ještě smůlu.

To se však snad brzy změní, pánové z Mountain View se rozhodli přeplout velkou louži a dojednávají právní podmínky provozu jejich hudebního obchodu v Evropě. Nově je služba dostupná například v Británii, Francii, Itálii, Španělsku nebo sousedním Německu. Od evropských vydavatelství by naoplátku mělo do databáze obchodu přibýt zhruba 5,5 miliónů nových skladeb, doufejme, že se tahle hudební knihovna dostane časem i do naší malé kotliny.

 

Google se bude muset vyrovnat i s konkurencí ze strany Applu, který nákup hudby na iTunes zprovoznil v Čechách již před více než rokem a nezanedbatelným problémem je v naší zemi i zcela běžné (nejen) hudební pirátství. Na druhou stranu je tu poměrně velké zastoupení komunity kolem Androidu, ve které se bude pravděpodobně nacházet většina potenciálních zájemců o Google Play Music.

Zdroj

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

6 komentářů

 1. Už aby to bylo, sice zůstanu věrný iTunes Store ale čím víc konkurence, tím lepší jak pro ostatní tak pro umělce :)

 2. Martin (neregistrovaný)

  V článku píšete, že můžeme na google servery odeslat vlastní hudbu („Zatímco k registraci z České republiky už nemusíte hledat zahraniční proxy servery a můžete Google Play využít jako cloudové úložiště vlastní hudby nahrané z disku,“) , ale mě to pořád nefunguje. Jak to teda je?

  • A proč bys to dělal? Někdy v budoucnu prohlásí, že co je u nich na servrech a není u nich koupeno je ukradeno a doúčtují ti to. Takže já bych nespěchal.

  • @Martin: Omlouvám se za mystifikaci, já se registroval těsně po uvedení služby, takže jsem to nemohl ověřit, o registraci z ČR se psalo na Google+, ale zřejmě to byla mylná informace, opravil jsem to v článku.

  • Martin (neregistrovaný)

   Aha, tak to jo. Děkuji za odpověď.

 3. marcoama (neregistrovaný)

  Podle toho co jsem četl na zahraničních serverech, tak je smlouva platná pro cca 35 zemí, včetně ČR a SR, takže lze očekávat spuštění i v ČR.

  GM lze sice v ČR používat, ale jen jako offline přehrávač. Jedinné co lze ještě v ČR nyní částěečně používat, je Peněženka, ale jen pro nákupy v GPlay :-( BOHUŽEL

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).