Google Pay postupně nahrazuje aplikace Peněženka. Brzy přistane i do vašeho telefonu

Android Pay a Apple Pay: jak funguje placení telefonem?

Na květnové konferenci I/O neukázal Google pouze příští verzi operačního systému Android, ale také spoustu dalších novinek z oblasti služeb nebo hardwaru. Jednou z představených aplikací se stala Peněženka Google, která má postupně na telefonech s Androidem nahrazovat Google Pay. Očekávali jsme, že Peněženka dorazí společně s novým Androidem 13, ale zdá se, že někteří ji dostávají již nyní.

Aplikace má být dostupná prakticky ve všech zemích světa, kde funguje Google Pay (s výjimkou Singapuru a Spojených států). Název Google Pay zcela nezmizí – bude se tak nadále jmenovat platební systém, který bude součástí Peněženky. Kromě něj ale bude sloužit k ukládání dalších digitálních karet, jako jsou věrnostní karty, očkovací průkazy, vstupenky, klíče, a dokonce i identifikační karty (občanské a řidičské průkazy).

Google Wallet 1

Mluvčí Googlu Chaiti Sen serveru The Verge prozradila, že výměna aplikace Google Pay za Peněženku proběhne ve 39 zemích světa v horizontu několika příštích dní.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku