TOPlist

Google Pay na Wear OS: víme, které hodinky podporují bezkontaktní platby

TicWatch Pro

Asi každého fanouška chytrých hodinek a technologií potěšila zpráva, že systém Wear OS konečně dostane bezkontaktní platby. V tuzemských obchodech jste totiž až doposud mohli platit s hodinkami od Applu, Fitbitu či Garminu, nicméně zástupce od Googlu měl zkrátka smůlu. S příchodem nové verze Wear OS se ale situace změnila a placení hodinkami je v Česku dostupné.

První vlaštovkou s povolenými bezkontaktními platbami Google Pay jsou hodinky od Samsungu, konkrétně Galaxy Watch 4 a Watch 4 Classic. Prakticky obratem se nicméně objevila otázka, jak na tom budou stávající modely chytrých hodinek se starší verzí Wear OS. Z neoficiálních zdrojů přišly informace, že bezkontaktní platby obdrží všechny hodinky s NFC a verzí Wear OS 2.15 a vyšší.

Se kterými hodinkami s Wear OS lze platit bezkontaktně?

Podle všeho už staršími hodinkami s Wear OS lze platit bezkontaktně, ostatně některé společnosti nám již podporu přímo potvrdily. Konkrétně víme o těchto modelech:

  • Samsung (Galaxy Watch 4, Galaxy Watch 4 Classic)
  • Mobvoi Ticwatch (C2, C2+, E3, Pro, Pro 2020, Pro 4G, Pro 3 GPS)
  • Suunto (7)
  • Fossil (Carlyle HR 1360, Sport DW9F2)

Vyzkoušeli jste už Google Pay v chytrých hodinkách? Dejte nám vědět do komentářů.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku