Cena:

Google omylem vypustil testovací verzi Androidu 11. Přináší zajímavé novinky

android 11

Android 11 měl být oficiálně představen na vývojářské konferenci Google I/O, avšak kvůli pandemii COVID-19 byla celá akce zrušená a premiéra nového Androidu odložena. Posledním uvažovaným termínem byl 3. červen, avšak ani tento termín Google nedodrží, patrně kvůli nepokojům v USA.

Představení nového Androidu doprovodí uvolnění veřejné testovací beta verze, která naváže na současné preview pro vývojáře. Někteří majitelé Pixelu 4 XL však mají možnost stáhnout si beta verzi již nyní. Pravděpodobně kvůli omylu Google se byla totiž beta verze Androidu 11 pro tento telefon uvolněna jako OTA aktualizace.

android 11

Co je nového?

Uvolněná beta verze Androidu 11 postupně odhaluje novinky, které se v preview verzi pro vývojáře neobjevily. Nové jsou například tři nové tvary ohraničení ikon.

android 11 1

Nové je i vypínací menu, které bude nově umožňovat přístup k ovladačům chytrých zařízení v domácnosti a také k platebním kartám uložených do služby Google Pay.

Se smartphony Google Pixel (v rámci Pixel Launcheru) bude spojena nová funkce navrhování nových aplikací, a to buď v seznamu aplikací, nebo přímo na domovské obrazovce. Naštěstí bude možné tuto funkci vypnout.

V nastavení pro vývojáře je nová položka „Wi-Fi enhanced Mac Randomization“.

Jakmile bude update na Android 11 beta dostupný oficiálně, vyžádá si stažení okolo 750 MB dat.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.