Domů » Bleskovky » Google oficiálně představil Android 5.1 Lollipop a uvolnil jej pro Nexus 5, 7 a 10

Google oficiálně představil Android 5.1 Lollipop a uvolnil jej pro Nexus 5, 7 a 10

Android 5.0 Lollipop běží podle únorových statistik pouze na 3,3 procentech zařízení a jeho adopce probíhá velmi pomalu. Navíc už se ani nejedná o nejnovější verzi systému, Google na svém blogu nově oznámil novou verzi Lollipopu s číslovkou 5.1 a okamžitě uvolnil její obrazy pro vybraná zařízení rodiny Nexus.

  

Aktualizace se nese zejména v duchu oprav chyb a zvyšování stability, nechybí ale ani nové nebo vylepšené funkce. Novinkou je přímá podpora zařízení se dvěma sloty na SIM karty a podpora kvalitnějšího zvuku při telefonování (HD Voice). Tyto funkce byly dosud v gesci výrobců zařízení. Telefon s nejnovějším zeleným robotem také dostane nové prvky ochrany proti odcizení, pokud jej zablokujete na dálku, nepomůže zloději ani jeho uvedení do továrního nastavení, vždy budou požadovány vaše přihlašovací údaje ke Google účtu.

Lépe fungují přepínače Bluetooth a Wi-Fi v panelu rychlého nastavení, přímo z tohoto místa je nově možné vybrat si Wi-Fi síť nebo zařízení ke spárování, aniž by bylo nutné vstupovat do detailního nastavení. Nový Android si mohou již nyní stáhnout majitelé zařízení Nexus 5, 7 (2012, Wi-Fi) a 10, prozatím pouze ve formě obrazů, brzy však bude aktualizace vypouštěna OTA.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. To je nejake divne, o vikendu mi prisla aktualizace od motoroly na 5.0.2 a podle videa mam snad vsechny funkce…

 2. kukolar (neregistrovaný)

  a už ? či zase bugy a faily a aaaaaa lagy :D :D :D

 3. Trollek (neregistrovaný)

  Ještě více žere baterku, ještě pomalejší než doposud. Oproti iOS je Android HODNĚ kroků vzad….

 4. vlada (neregistrovaný)

  kukolar a Trollek: Vite velke kulove a jen pomlouvate

 5. napoly (neregistrovaný)

  Mam nexus7 android 5.02 Len nechapem jak tak nestabilne sekave no proste na prd mozu pustit medzi lidi o dve mesiace mam 5.1 a dufam ze to vsetko je uz opravene ale kde ze pomale a sekave chcem naspat kitkat

 6. Rob (neregistrovaný)

  Mám nexus 5 32 GB a aktualizaci 5.1 LMY47D, jsem stáhl přímo ze stránek google developers, udělal factory reset a Nexus 5 funguje bez problémů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).