Domů » Bleskovky » První Nexus od Huawei? Dočkat bychom se měli letos na podzim

První Nexus od Huawei? Dočkat bychom se měli letos na podzim

Podzimní uvolnění finálního kódu Androidu „M“ by mělo být podpořeno novými referenčními telefony Google Nexus, loni to byl model Nexus 6 vyrobený Motorolou, letos se očekávají rovnou dva modely – 5,2″ telefon od LG a 5,7″ tabletofon od Huawei. Pokud se spekulace potvrdí, stane se tento stroj prvním Nexusem s čínským rodným listem.

 
Je toto nový Nexus? Fotografie neznámého zařízení pochází z oficiálních stránek Google 

A právě má popostrčit kupředu podnikání Google za Velkou čínskou zdí, které je v posledních letech značně omezováno tamní vládou a mnohé telefony s Androidem neobsahují Play Store, ale jeho lokální obdoby. Naopak značka Huawei by se díky referenčnímu zařízení mohla více dostat do podvědomí uživatelů na trzích, kde o ní není příliš slyšet. Android 5.0 Lollipop byl představen loni v polovině října, je tedy možné, že příchod Androidu „M“ a nových Nexusů přijde s ročním odstupem.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. fsfsdf (neregistrovaný)

  „Pokud se spekulace potvrdí, stane se tento stroj prvním Nexusem s čínským rodným listem.“

  Hned 1. Nexus One je čínský nebo snad HTC nepochází z Čínské republiky?

  • Htc není čínská značka, ale je z taiwanu

  • asdf (neregistrovaný)

   BILITYGR: „HTC není čínská značka, ale je z Taiwanu“. Počkej, tak to nedává žádnej smysl. Asi jako říct že „ta česká vlajka není česká“. HTC je, podle wikipedie, firma se sídlem v Čínské republice, tj. na Tchajwanu. Hlavním městem Čínské republiky je Tchaj-pej.

   Oproti tomu, Čínská lidová republika má hlavní město Peking.

   FSFSDF: řeč ale není o HTC, ale o Nexusu a Huawei.

   Koukám, že oba si tu dost pletete zeměpis. Česko a Čečensko, to je asi také to samé

  • Radek (neregistrovaný)

   Tady zase první komentující projevil nadprůměrnou inteligenci. HTC je tchajwanská značka, ne čínská. Autor článku má pravdu :)

  • fsfsdf (neregistrovaný)

   Ja jen tvrdim, ze autor nema pravdu, kdyz tvrdi, ze Nexus hod Huawei bude prvni cinsky, protoze bude prvni z Cinske lidove republiky, protoze uz jeden cinsky z Cinske republiky a to Nexus One tu uz byl.

 2. Dawe (neregistrovaný)

  Není HTC u Tchajwanu?

 3. Už jenom proto si ho nekoupím

 4. Martin P. (neregistrovaný)

  Na zakázku stejně jako jiní asijští výrobci dokáží udělat velice kvalitní telefon, ale taky si to zaplatíte.

  Problém toho dle Nexus, ale vidím v tom že stejně jako Nexus od Motoroly, je moc velký.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).