První Nexus od Huawei? Dočkat bychom se měli letos na podzim

Podzimní uvolnění finálního kódu Androidu „M“ by mělo být podpořeno novými referenčními telefony Google Nexus, loni to byl model Nexus 6 vyrobený Motorolou, letos se očekávají rovnou dva modely – 5,2″ telefon od LG a 5,7″ tabletofon od Huawei. Pokud se spekulace potvrdí, stane se tento stroj prvním Nexusem s čínským rodným listem.

 
Je toto nový Nexus? Fotografie neznámého zařízení pochází z oficiálních stránek Google 

A právě má popostrčit kupředu podnikání Google za Velkou čínskou zdí, které je v posledních letech značně omezováno tamní vládou a mnohé telefony s Androidem neobsahují Play Store, ale jeho lokální obdoby. Naopak značka Huawei by se díky referenčnímu zařízení mohla více dostat do podvědomí uživatelů na trzích, kde o ní není příliš slyšet. Android 5.0 Lollipop byl představen loni v polovině října, je tedy možné, že příchod Androidu „M“ a nových Nexusů přijde s ročním odstupem.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku