Jak budou vypadat letošní Nexusy? Podívejte se na první neoficiální rendery

V uplynulém týdnu jsme se dozvěděli nové informace o chystané letošní dvojici telefonů řady Google Nexus od LG a Huawei, nyní se na internetu objevují jejich první rendery. Jedná se sice o neoficiální 3D modely, byly však vytvořeny na základě detailních schémat určených výrobcům příslušenství. 

Google Nexus 2015 (LG)

Menší Nexus pocházející z dílen LG má mít 5,2″ displej, nad ním i pod ním se má nacházet široká mřížka hlasitého reproduktoru.

 

Oproti posledním telefonům LG nemá mít tento Nexus tlačítka na zádech, ale na kovovém rámečku obepínajícím celé zařízení.

New LG Nexus 5 (2015) design leaks

Záda mají být plastová, vyčnívat z nich bude čočka fotoaparátu obklopená dvoudiodovým bleskem, laserovým ostřením a čtečkou otisků prstů.

   

Telefon má mít fyzické rozměry 146,9 × 72,9 × 8/9,8 mm, o nabíjení baterie se má postarat konektor USB-C.

Google Nexus 2015 (Huawei) 

Nexus od Huawei má disponovat 5,7″ displejem (testuje se údajně i verze s 5,5″ displejem) a jeho fyzické rozměry mají být 159,4 × 78,3 × 6,6/8,5 mm.

 

Nejširší místo má být v lehce vyboulené horní části telefonu, v níž se ukrývá čočka fotoaparátu a přisvětlovací dioda.

New Huawei Nexus 6 (2015) design leaks

Tento vyboulený proužek má být vyroben z plastu, stejně jako jeho kolega v dolní části zad, a to kvůli anténám bezdrátových sítí. Zbytek zad má být celokovový a jeho součástí má být čtečka otisků prstů. I Nexus od Huawei má disponovat USB-C konektorem a stereoreproduktory na čelní straně.

    

Oba telefony by měly přijít v říjnu či listopadu společně s novým Androidem, který se dosud ukrývá pod písmenkem „M“. 

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku