Sledujte nás na YouTube

Google Glass se značkovými obroučkami Luxottica zahřejí u srdce nejednoho hipstera

Začátkem roku jsme vás informovali, že Google představil dioptrické obroučky pro Glass, což jistě potěšilo množství lidí, kteří denně nosí brýle a nedokázali si představit jak budou používat Glass i své regulérní brýle najednou. Nově jsme se jejich oficiálním Google+ profilu dozvěděli, že zrakově indisponovaní uživatelé navíc budou mít na výběr ze široké nabídky módních obrouček poté, co společnost ozvařela spolupráci s výrobcem brýlí Luxottica.

Jak sám název napovídá, Luxottica vyrábí dioptrické brýle pod záštitou mnoha luxusních módních značek jako Chanel, Giorgio Armani, Oakley, Prada, Ray-Ban, Versace a další. Zatím není známo, kdy na trh dorazí první „vymóděné“ Google Glass. Výrobce na svém G+ profilu doslova upozorňuje, že to nebude zítra, nicméně se jedná prý o zcela novou kapitolu pro design Google Glass a dá se předpokládat podobná spolupráce i s dalšími výrobci. Je však pravděpodobné, že jakmile už tak relativně drahé Glass dostanou logo některé ze zmíněných luxusních značek, cena se vyšplhá do závratných hodnot a produkt tak zůstane doplňkem pro nejvyšší sociální vrstvu a skupinu největších nadšenců.

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

3 komentáře

  1. Jochen (neregistrovaný)

    Kdo je hipster?

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *