Sledujte nás na YouTube

Google Compresence: Snadný přenos souborů mezi Androidem a iOS

Google zatím sice mlčí, nicméně nepodařilo se mu utajit tajemství a díky poslední aktualizaci služeb Google Play unikly ilustrace symbolizující novou službu na sdílení souborů. Dle dalších uniklých informací z Chrome Dev API víme, že se bude jmenovat Google Copresence a půjde o přímé sdílení souborů mezi telefony, a to nejen v rámci Androidu, ale i mezi dalšími platformami.

Ačkoliv unikla pouhá ilustrace, lze z ní odvodit celkem dost informací. Například to, že půjde o přenos dat různých formátů – od fotografií přes hudbu a hlasové vzkazy po mapy. Taktéž celkem jednoznačně poznáte, že se na obrázku „kamarádí“ telefony a tablety s Androidem nejen mezi sebou, ale i s iPhony a iPady, služba tedy bude nejspíše multiplatformní. Ikonky Bluetooth a WiFi naznačují, že bude Google Copresence fungovat podobně jako AirDrop od Applu. Tedy počáteční spárování proběhne přes Bluetooth a soubory pak poletí vzduchem pomocí technologie WiFi Direct. Datum spuštění ani další podrobnosti bohužel zatím stále neznáme.

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

Jeden komentář

  1. mino (neregistrovaný)

    no aby to nešlo cez google serveri

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *