Domů » Bleskovky » Google Compresence: Snadný přenos souborů mezi Androidem a iOS

Google Compresence: Snadný přenos souborů mezi Androidem a iOS

Google zatím sice mlčí, nicméně nepodařilo se mu utajit tajemství a díky poslední aktualizaci služeb Google Play unikly ilustrace symbolizující novou službu na sdílení souborů. Dle dalších uniklých informací z Chrome Dev API víme, že se bude jmenovat Google Copresence a půjde o přímé sdílení souborů mezi telefony, a to nejen v rámci Androidu, ale i mezi dalšími platformami.

Ačkoliv unikla pouhá ilustrace, lze z ní odvodit celkem dost informací. Například to, že půjde o přenos dat různých formátů – od fotografií přes hudbu a hlasové vzkazy po mapy. Taktéž celkem jednoznačně poznáte, že se na obrázku „kamarádí“ telefony a tablety s Androidem nejen mezi sebou, ale i s iPhony a iPady, služba tedy bude nejspíše multiplatformní. Ikonky Bluetooth a WiFi naznačují, že bude Google Copresence fungovat podobně jako AirDrop od Applu. Tedy počáteční spárování proběhne přes Bluetooth a soubory pak poletí vzduchem pomocí technologie WiFi Direct. Datum spuštění ani další podrobnosti bohužel zatím stále neznáme.

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

Diskuze k článku

  1. no aby to nešlo cez google serveri

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).