Sledujte nás na YouTube

Google Compresence: Snadný přenos souborů mezi Androidem a iOS

Google zatím sice mlčí, nicméně nepodařilo se mu utajit tajemství a díky poslední aktualizaci služeb Google Play unikly ilustrace symbolizující novou službu na sdílení souborů. Dle dalších uniklých informací z Chrome Dev API víme, že se bude jmenovat Google Copresence a půjde o přímé sdílení souborů mezi telefony, a to nejen v rámci Androidu, ale i mezi dalšími platformami.

Ačkoliv unikla pouhá ilustrace, lze z ní odvodit celkem dost informací. Například to, že půjde o přenos dat různých formátů – od fotografií přes hudbu a hlasové vzkazy po mapy. Taktéž celkem jednoznačně poznáte, že se na obrázku „kamarádí“ telefony a tablety s Androidem nejen mezi sebou, ale i s iPhony a iPady, služba tedy bude nejspíše multiplatformní. Ikonky Bluetooth a WiFi naznačují, že bude Google Copresence fungovat podobně jako AirDrop od Applu. Tedy počáteční spárování proběhne přes Bluetooth a soubory pak poletí vzduchem pomocí technologie WiFi Direct. Datum spuštění ani další podrobnosti bohužel zatím stále neznáme.

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

Jeden komentář

  1. mino (neregistrovaný)

    no aby to nešlo cez google serveri

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *