Google Čechům zpřístupnil skvělou novinku, majitelé iPhonů ji používají 10 let

windows 11 surface unsplash
  • Sdílení nablízko mohou využít všichni majitelé Windows a Androidu
  • Služba umožní snadno a rychle sdílet soubory mezi přístroji
  • Aplikace pro Windows je stále v beta verzi, avšak je plně funkční

Spolupráce mezi zařízeními od Applu je jedním z benefitů, kvůli kterým jsou uživatelé svým jablečným strojům věrní. Konkurenční platformy sice tu a tam nějakou alternativu k AirDropu od Applu nabídly (ten ji mimochodem představil už v roce 2013 s iOS 7), nicméně jejich vzájemná kompatibilita nebyla vždy z říše snů. Rozseknout neuspokojivou situaci se rozhodl Google, který se rozhodl svou službu Sdílení nablízko (v angličtině Nearby Share) dát oficiálně k dispozici také uživatelům Windows.

Ačkoli představení a zveřejnění první verze proběhlo už na veletrhu CES v Las Vegas, k dispozici bylo pouze pro omezený okruh zájemců z vybraných zemí. Toto omezení nyní konečně padlo a Sdílení nablízko je konečně k dispozici pro všechny uživatele po celém světě. Teda abychom byli přesní, pro všechny s výjimkou Kuby, Íránu, Sýrie a Severní Koreje. Nutno také podotknout, že se stále nejedná o finální verzi aplikace, ale o beta verzi.Pixel 7aNepřehlédněte

Skoro jako iPhone? Sdílení nablízko z Androidu lze díky tomuto nástroji využívat i na macOS

Sdílení nablízko můžete stahovat z oficiálních stránek Googlu. Co se týče kompatibility, postačí vám jakýkoli stroj s 64bitovou verzí Windows 10 nebo 11. Majitelé strojů s procesory ARM mají alespoň prozatím bohužel smůlu. Obdobně jako v případě AirDrop, i v případě Sdílení nablízko je potřeba, aby obě zařízení byla navzájem viditelná, připojená na stejné Wi-Fi síti, měla zapnutý Bluetooth a byla nejdále 5 metrů od sebe.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Kapitoly článku