God of War má na kontě nečekanou kontroverzi: dostal se do křížku s ochránci zvířat

god of war ragnarok

Pokud jde o násilí na zvířatech, asi se obecně jako společnost shodneme, že pro toto barbarské chování není v dnešním světě místo. Lví podíl na osvětě má nejen australský filosof Peter Singer, ale také organizace na ochranu zvířat PETA. Ačkoli tato neziskovka dělá spoustu záslužné činnosti, občas si neodpustí trochu nepochopitelný úlet, který zvedne ze židle i mnohé bojovníky za práva zvířat.

Jejím posledním výstřelkem je výzva na twitterovém účtu videoherní společnosti Sony Santa Monica, které stojí za aktuálním hitem God of War Ragnarök. PETA požaduje, aby vývojáři do hry přidali takzvaný „PETA mód“, který by odstranil veškeré násilí na zvířatech, a to jak těch reálných, tak mytologických. Aktivistům se zejména nelíbí, že se Kratos na své pouti postaví proti pekelnému psu Garmovi, který střeží vstup do říše mrtvých.god of warNepřehlédněte

Recenze God of War: jak se hraje severský epos na Nvidia GeForce Now?

Ačkoliv úmysly lidí z PETA jsou jistě šlechetné, příliš příznivců si na Twitteru touto výzvou nezískali. Kromě toho, že se jedná o hru, která nemá s realitou mnoho společného, někteří přispěvatelé zmiňují také to, že Garm je mytické stvoření a nemá žádný ekvivalent ve skutečném světě. To nicméně aktivisté neberou jako validní argument, o čemž svědčí také dřívější spor ohledně Great Grey Wolf Sif ze hry Dark Souls, kde měli naprosto totožný problém.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku