TOPlist

Gigabyte uvádí na trh výkonné Pocket PC g-Smart i300

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

-S Pocket PC společnosti Gigabyte se na evropském trhu zatím příliš často nesetkáváme, a to je trochu škoda. Nová série g-Smart nabízí několik zajímavých telefonů a jednou z prvních vlaštovek je model i300, který se poprvé objevil už na předloňské konferenci 3GSM. Toto Pocket PC nabízí velice slušné hardwarové vybavení, kterému vévodí 520 MHz procesor od Intelu; ten se postará o dostatečně svižný běh operačního systému Windows Mobile 6 Professional, který se zatím objevil jen ve verzi určené pro čínský trh. i300 dále dostala do vínku 256MB ROM a 64MB RAM a dotykový displej s úhlopříčkou 2,4″, který dokáže zobrazit až 262k barevných odstínů.

Bezdrátová konektivita je zajištěna moduly Wi-Fi a Bluetooth 2.0 (včetně EDR). Pochválit musím podporu miniUSB ve verzi 2.0 a také integrovaný GPS přijímač SiRF Star III. Pro telefonování je připravený tribandový GSM modul s podporu GPRS/EDGE třídy 10. Na zadní straně najdeme 2.1 Mpx fotoaparát s podporou makro režimu. Vnitřní paměť je samozřejmě možné rozšířit miniSD kartami. Zajímavostí je aplikace pro trasování GPS, která dokáže zaznamenat vaši cestu například do Google Maps, a ve spolupráci s kamerou je možné přidávat do fotografií GPS pozici, kde byl snímek pořízen (EXIF). Další bonusovou utilitou je Pocket Remote; s tou můžete g-Smarta přes ActiveSync snadno ovládat přímo z PC.

Aktuálně se g-Smart i300 začíná prodávat v Taiwanu a o něco později se objeví například v Turecku. To pro nás není až tak důležité, jedná se ale i o možném dovozu do Evropy. Pak by se ovšem musel objevit distributor, který by komunikátor dovážel i do České republiky.

-

zdroj: the::unwired

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku