Gigabyte představil nové Pocket PC g-Smart i350 s WM6 a VGA displejem

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

-Dnes začal ve městě Taipei veletrh Computex, na kterém se řada výrobců Windows Mobile zařízení chystá prezentovat své nové modely. Každoročně na Computexu společnost Gigabyte představuje nějaké novinky, a ani letos nikterak nezahálela. Jejím posledním počinem je Pocket PC g-Smart i350, které se může pyšnit operačním systémem Windows Mobile 6 ve verzi Professional. Další zajímavostí je dotykový VGA displej, který ale trochu degraduje malá úhlopříčka 2.6″. Gigabyte se u svých Pocket PC snaží, aby se rozměrově příliš nelišila od klasických mobilních telefonů, a proto si na takto malé displeje v podání tohoto výrobce budeme muset zvyknout. V redakci již druhý týden testujeme staršího brášku i128, který nabízí ještě menší displej s úhlopříčkou 2,4″ (tento rozměr je už běžný spíše u smartphone telefonů).

Přístroj dostal dále do vínku čtyřpásmový GSM modul, podporu GPRS/EDGE třídy 10, bezdrátové moduly Wi-Fi 802.11b/g a Bluetooth verze 2.0. Příznivce navigace určitě potěší integrovaný GPS přijímač s citlivým čipem SiRF Star III. Pro pořizování fotografií je určen 2.0 MPx fotoaparát. Kdy se toto Pocket PC objeví na trhu zatím nevíme, a i když je primárně určené pro asijský trh, je zde malá naděje, že se podobně jako i128 bude prodávat také v České republice.

-

-

-

Další fotografie naleznete na PhoneDaily.

Zdroj: PocketPCthoughts

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku