Domů » Bleskovky » GE Money Bank rozšiřuje podporu NFC plateb na Galaxy Note 3 a Galaxy S5

GE Money Bank rozšiřuje podporu NFC plateb na Galaxy Note 3 a Galaxy S5

GE Money Bank rozšířila nabídku podporovaných NFC telefonů o Samsung Note 3 a Samsung Galaxy S5. V současnosti mají zákazníci GE Money Bank na výběr mezi 8 telefony Samsung – Galaxy Note 2, Note 3, S3, S3 mini, Ace 2, S4, S4 mini a S5. Kromě toho NFC platby fungují i na řadě telefonů, které zatím oficiálně podporovány nejsou, například na některých modelech Sony. Zákazníci, kteří mají jeden z uvedených modelů a využívají služeb operátora O2 Česká republika, si mohou na svou SIM kartu nahrát debetní i kreditní kartu.

NFC platby také u Vodafone? Testy jsou úspěšné

GE Money Bank v současnosti plánuje platby mobilními telefony rozšířit i pro klienty Vodafone. Banka ve spolupráci s operátorem nyní NFC platby testují v pilotním provozu. Zatím mohou platební karty v mobilu využít jen klienti se SIM kartou od operátora O2. Díky spolupráci GE Money Bank s operátorem Vodafone se placení mobilním telefonem může stát ještě masovější záležitostí než dosud. 

Jak platební karty v mobilu fungují?

Bezkontaktní platby prostřednictvím karty v mobilu probíhají přiložením chytrého telefonu vybaveného SIM kartou s technologií NFC k bezkontaktnímu platebnímu terminálu. Do částky 500 Kč se nemusí zadávat PIN. Při platbě nad 500 Kč zákazník zadá PIN, jak je dnes již zvyklý na platebním terminálu. Přehled o uskutečněných transakcích získá klient přímo v aplikaci telefonu. Úroveň zabezpečení platební karty v mobilu je stejná jako u běžných platebních karet. Dostupné jsou ve formě debetní i kreditní karty. Každý klient může v jednom telefonu využívat současně až tři různé platební karty.   

Platební karta v mobilu je zdarma a lze ji využívat k bezkontaktním platbám u obchodníků i k nákupům na internetu. Klienti GE Money Bank o ni mohou požádat na jakékoliv pobočce či prostřednictvím Internet Banky, SIM karta s nahranou platební kartou jim přijde poštou až domů.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

7 komentářů

 1. lerion (neregistrovaný)

  NFC platby přes GE money podporují i všechny Lumie s NFC. Jen je potřeba získanou SIM kartu nejdříve aktivovat přes GE Money aplikaci v některém z podporovaných zařízení. Poté už stačí jen kartu dát do Lumie a vesele (nebo smutně? :D ) platit.

 2. Dan (neregistrovaný)

  Dík, za tip. Mám studentský účet u GE Money Bank a pak SIM u O2. Jediný zádrhel v tom všem je to, že mám Windows Phone. Myslím, že to pro WP nikdy oficiálně neudělají.

  • lerion (neregistrovaný)

   Stačilo by napsat jednoduchou aplikaci, která bude využívat funkce Peněženky, která je již ve WP velmi dobře zabudována. V ČR to nějakou dobu potrvá, ale od té doby, co i moloch jako Komerční banka vydala pro WP svou mobilní aplikaci, mám naděje docela velké.

   Ale to je jedno. Důležité je, že jestli máš účet u GEM a O2, stačí si od někoho půjčit nějaký ndroidí telefon jen na aktivaci.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).