Garmin na CESu odhalil chytré hodinky Venu 2 Plus a vivomove Sport

garmin vivomove

Kromě počítačů a telefonů na letošním CESu najdete i zajímavé doplňky nebo chytré hodinky. Dva nové modely odhalil také známý výrobce Garmin. Konkrétně se jedná se o Garmin Venu 2 Plus a vivomove Sport.

Garmin Venu 2 Plus

Tělo nového modelu Venu 2 Plus je z nerezové oceli a pásek ze silikonu. Výhodou je standardní 20mm osa s jednoduchým výměnným mechanizmem. AMOLED displej umí funkci Always-on a má úhlopříčku 1,3 palce a rozlišení 416 x 416 pixelů. Pro sledování sportovních aktivit slouží i GPS senzor.

Garmin Venu 2 Plus 3
Garmin Venu 2 Plus

Hmotnost hodinek je 51 gramů a pod vodou by měly zvládnout tlak 5 ATM, hodí se tedy pro plavání i koupání. Parametrů, které hodinky nepřetržitě sledují, je poměrně dost, ať už se bavíme o srdečním tepu, sledování spánku, dýchání, okysličení krve i hladině stresu. V nabídce je více než 1400 typů cvičení i Garmin Coach pro tvorbu speciálních tréninkových plánů.

Health Snapshot je zase funkce, která během dvou minut zaznamená velké množství údajů týkajících se vašeho zdraví pro účely vašeho lékaře nebo jiné zdravotní péče. Potěší pak také přítomnost funkce pro detekci pádu, která může automaticky odeslat upozornění a vaši polohu zvoleným kontaktům.

Venu 2 Plus GPS Smartwatch | Voice Functionality | Garmin

Dále nechybí podpora telefonování přímo z hodinek, hlasoví asistenti nebo ovládání streamovacích služeb Spotify, Amazon Music i Deezer. Garmin Pay pak poslouží k jednoduchému placení a hodinky umějí zobrazovat i notifikace v podobě zpráv, telefonních hovorů, kalendáře i dalších upozornění. Samozřejmostí je spolupráce s Androidem i iOS.

Garmin Venu 2 Plus budou k dispozici ve třech barevných provedeních s ciferníkem o průměru 43 mm. Britská cena je 399 GBP, což představuje necelých 12 000 Kč.

Garmin vivomove Sport

Model vivomove Sport doplní hybridní sérii, nabízí totiž klasický ciferník i chytré funkce. Opět je zde klasický výměnný mechanizmus pásku s 20mm osou. Tělo je vyrobeno z kombinace polymeru a nerezové oceli. U opasku bude na výběr ze tří materiálů – silikonu, polyuretanu a kůže. Uprostřed klasického ciferníku najdeme i malý LCD displej, který zobrazuje například počet kroků.

garmin vivomove sport
Garmin vivomove Sport


garmin unsplashNepřehlédněte

Obří únik hodinek od Garminu: 72 detailních snímků chystaných modelů Epix, Fenix, Instinct a Venu

Baterie v Garmin vivomove Sport by měla zvládnout celý jeden rok používání. Opět je zde odolnost vůči vodě až do 5 ATM a podpora iPhonů i telefonů s Androidem. Britská cena je 159 GBP, tedy asi 4 700 Kč. Veletrh CES v Las Vegas teprve začíná, takže se můžete těšit na mnohé další novinky. Naše redakce je na místě a chystá mnoho dalšího materiálu.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku