Gameloft připravuje 12 nových her pro Windows Phone 8

Jedním z nejvýznamnějších vývojářů mobilních her napříč platformami je bezpochyby pařížské studio Gameloft. Jeho hry pro Android a iOS, často jen zjednodušené licencované kopie dospělých konzolových verzí od jiných tvůrců, se tradičně umisťují na vrchních příčkách žebříčků prodejnosti. Ostatně i tituly jako Splinter Cell: Conviction nebo Assassin’s Creed pro Windows Phone 7 zaznamenaly nemalý úspěch.

Gameloft se teď rozhodl věnovat svoji pozornost také nové platformě Windows Phone 8 a oznámil seznam 12 her, které se pro ni chystá vydat, přičemž se všechny budou moci pochlubit podporou služby Xbox. Pojďme si je ve stručnosti představit.

Modern Combat 4: Zero Hour

Akční střílečka ve stylu Call of Duty, která ještě není dostupná ani pro Android a iOS. Kvalitní podívanou má zajistit grafický engine Havok.

N.O.V.A. 3

Tuhle klasiku mobilních FPS asi není třeba představovat. Akční sci-fi střílečku N.O.V.A. zná jistě každý pařan. 

The Amazing Spider-Man

Third-person hra na motivy stejnojmenného filmu s výbornou grafikou a intuitivním ovládáním.

 

Order & Chaos Online

Klon populární desktopové MMORPG World of Warcraft. Hráči budou moci vytvářet vlastní postavy a společně v reálném čase bojovat s protivníky a plnit různé questy.

Ice Age Village

Další hra inspirovaná filmem, tentokrát animákem Doba Ledová 4: Země v pohybu. Hlavním úkolem bude výstavba vlastního města a správa prehistorické zoo. Řada přijde i na různé minihry.

Shark Dash

Logická hra založená na fyzice odrazů. Zamilovaný žralok hledá svojí družku a v cestě mu stojí zlobivé gumové kačenky. Že vám to něco připomíná?

 

Asphalt 7: Heat

Závodní hra Asphalt už se dá mezi mobilními hráči také považovat za klasiku. Novinka přinese, jak jinak, kvalitnější grafiku, lepší hratelnost a další novinky.

The Dark Knight Rises

Obecně zřejmě první hra přímo založená na Nolanových filmech o Batmanovi, která ale hratelností notně připomene již existující titul pro PC a konzole Arkham City. Hráči se budou moci volně pohybovat Gothamem, ať už za použití Batmobilu či jiného dopravního prostředku typického pro netopýřího muže, a samotné mise budou moci zahájit, až se jim zachce.

 

UNO & Friends

Především v zahraničí oblíbená karetní hra s podporou multiplayeru.

Fashion Icon

RPG zaměřené především na dámské publikum. Staňte se populární bloggerkou, oblékněte se hezky na párty, sbalte kluka a … neprodělejte majlant na in-app objednávkách různých doplňků.

Texas Poker for Prizes

Název hovoří za vše. Texas Hold’em Poker s podporou multiplayeru.

Real Soccer 2013

Populární fotbálek z ostatních platforem míří i na Windows Phone 8. Díky tzv. „freemium“ principu bude hra dostupná zdarma, ale uživatelé mají možnost si zaplatit za různá vylepšení.

Zdroj: WPCentral

Autor článku
Miroslav Havlíček
image/svg+xml
+

Kapitoly článku