Domů » Články » Galaxy7: Vlajková loď Asusu chce potopit Omnii!

Galaxy7: Vlajková loď Asusu chce potopit Omnii!

Asus Galaxy7: Reakce na Omnii (WVGA displej, Wi-Fi, GPS, trackball)Vypadá to, že ani ASUS nechce usnout na vavřínech a pečlivě připravuje nový komunikátor Galaxy7 (některé zdroje uvádějí jako název Glaxy7). Ten by měl podle prvních informací konkurovat především Samsungu Omnia, který se mezi uživateli těší stále větší popularitě. Asus Galaxy7 bude samozřejmě pracovat s poslední verzí Windows Mobile 6.1 Professional, a jak už označení napovídá, nabídne i dotykový displej, a ne jen tak ledajaký, ale rovnou s jemným WVGA rozlišením 800×480px a úhlopříčkou 3,5 palce.

Stejně jako Omnia, i nový Asus nabídne 5 MPx fotoaparát s autofocusem, avšak bez přisvětlovací diody. Přední kamerka pro videohovory nabídne VGA rozlišení. Informace o operační paměti zatím nejsou dostupné, nicméně lze očekávat, že se setkáme minimálně se 128 MB RAM. Vnitřní paměť komunikátoru nabídne pěkné 4 GB pro vaše data, a pokud by vám i to bylo málo, můžete sáhnout po paměťových kartách micro SDHC. Z bezdrátových technologií nebude chybět Wi-Fi 802.11b/g ani Bluetooth 2.0. S integrovaným GPS modulem bude telefon možné využít i jako navigaci. Kromě podpory standardních GSM sítí a GPRS/EDGE třídy 10 dokáže Galaxy komunikovat i v UMTS, ale jen v pásmech 900/1900 a 2100 MHz, což nás nemusí vůbec trápit, ale v USA se pro sítě třetí generace využívá právě pásma 850 MHz, které tento Asus neumí.

-

Informace o taktu a typu procesoru v tuto chvíli neznáme, odhalíme vám alespoň rozměry, které jsou 115×59×13.8 mm. V přístroji nebude chybět ani dnes tolik oblíbený pohybový senzor, který vám pomůže s automatickou rotací displeje v závislosti na poloze telefonu. Pod displejem najdeme čtyřsměrový joystick, který bude možné využívat také jako trackball. Podle neověřených informací by se tato novinka měla ve světě začít prodávat už v říjnu tohoto roku, snad výrobce nezapomene ani na Českou republiku, kde by měl Galaxy určitě šanci na úspěch.

-
Přidá se Galaxy mezi výkonné komunikátory?

Hardwarové parametry
OS: Windows Mobile 6.1 Professional
Telefon: čtyřpásmový GSM (GPRS/EDGE), třípásmový UMTS
Displej: WVGA, 800×480px, 65k barev, úhlopříčka 3,5“
Vnitřní paměť: 4 GB, podpora micro SDHC karet
Konektivita: Wi-Fi 802.11b/g, Bluetooth 2.0
GPS: ano, A-GPS
Pohybový senzor: ano
Fotoaparát: 5 MPx, autofocus; přední VGA kamerka
Rozměry: 115×59×13.8 mm
Dostupnost: pravděpodobně říjen 2008

-

Zdroj: WMexperts.com

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

6 komentářů

  1. To se nekdo pri foceni utnul, kdyz tam dal prapodivne kratky pozadi cheche..

  2. Nádhernej, ale já bych potřeboval klávesnici něco ve stylu ipaq 614c. Dost píšu a tahle mobilní klávesa mi přijde best a určitě rychlejší než klasická vysouvací harw. klávesa (ten smartwheel je ale fakt naprd!)

  3. KONECNE PDA na kterym mi nic nechybi… HURAAA

  4. Jirko,to si robis srandu,ked tam pridavas aj iPhone? To je jeden z najvykonnejsich komunikatorov dneska? Vsetci tu vedia svoje.

  5. Prej pomalý jako šnek…. tobě prošlo hodně Nokií se Symbianem pod rukama co? Zkus si vzít E51, E66 nebo E71 a jakýkoliv WM komunikátor a pak vyprávěj, co je šnek. Nokia je výrazně rychlejší

  6. Že by konečně zase něco bez nějakýho příšernýho pokusu o ovládání prstem?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).