Domů » Bleskovky » Galaxy Z Fold 4 nedostane funkci, kterou všichni očekávali

Galaxy Z Fold 4 nedostane funkci, kterou všichni očekávali

Samsung má s ohebnými smartphony velké plány; letošní modely Galaxy Z Fold 3 a Flip 3 se prodávají velmi dobře a v příštím roce chce korejský gigant věnovat „skládačkám“ ještě větší pozornost. V tomto týdnu začalo prosakovat na veřejnost, jaké novinky by mohly dostat nástupnické modely Galaxy Z Fold 4 a Flip 4, nyní se k nám dostává další střípek do skládačky.

Samsung Galaxy Z Fold 3 bez vodoznaku 6

Galaxy Z Fold 4 a šachta na stylus?

Jednou z největších novinek letošního Galaxy Z Fold 3 je podpora stylusu, což je prvek, který byl ještě donedávna výsadou modelové řady Galaxy Note. K dokonalosti nového řešení chybí snad jen tvrdší ohebný displej a šachta pro stylus přímo v těle telefonu; takto je nutné stylus nosit zvlášť nebo ve speciálním krytu.

Samsung Galaxy Z Fold 3 24
Samsung Galaxy Z Fold 3 s dotykovým perem S Pen

Nyní už je fakticky jisté, že šachtu pro stylus dostane chystaný smartphone Galaxy S22 Ultra, proto jsou na místě otázky, zda se jí dočká i Galaxy Z Fold 4. Odpověď je poměrně jednoznačné NE.

Podle uznávaného informátora @FrontTron neexistuje žádný prototyp Galaxy Z Fold 4, který by v sobě šachtu na stylus měl. Situace se sice může změnit do března letošního roku, kdy dochází k finalizaci telefonu, avšak pravděpodobně se nejedná o cestu, nad kterou Samsung přemýšlí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. A přitom je to tlusté jak prase a ty stylusy by se tam vlezly s přehledem

    • Držel jste vůbec Folda 3 v ruce? Tlustý jak prase je možná tak zavřený, ale v otevřeném stavu je tenčí než většina telefonů…

  2. No já tu funkci třeba neočekával, takže s tím „všichni“ jste mimo, redakce.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).