Domů » Bleskovky » Galaxy Z Fold 4 a Z Flip 4: co víme o příštích „skládačkách“ od Samsungu?

Galaxy Z Fold 4 a Z Flip 4: co víme o příštích „skládačkách“ od Samsungu?

Samsung v letošním roce „pohřbil“ oblíbenou řadu smartphonů Galaxy Note a namísto ní na konci léta představil třetí generaci svých ohebných modelů. S nimi má korejský gigant do budoucna velké plány – zatímco u letošní generace si Samsung podle serveru The Elec stanovil cíl prodat 1 milion Foldů a 2,2 milionu Flipů, u příští generace plánuje tato čísla navýšit na 2,9 a 6,9 milionu.

Elec

Galaxy Z Fold 4 a Z Flip 4: jaké novinky Samsung chystá?

Příští generace korejských ohebných telefonů pravděpodobně dorazí opět příští léto, očekávat můžeme přímé nástupce současných modelů. Podle neoficiálních korejských zdrojů plánuje Samsung pro oba modely hned několik novinek. Galaxy Z Fold 4 by se kupříkladu měl dočkat vylepšené technologie poddisplejové selfie kamery, která se navíc nemá nacházet pouze pod vnitřním, ale i pod vnějším displejem.

Samsung Galaxy Z Fold 3 clanek 1

Vylepšené mají být i ostatní fotoaparáty, které by měly srovnat krok s nejlepšími fotomobily. Samsung chce také přepracovat pant, který má být lehčí a odolnější vůči prachu a vodě. Kapacita akumulátoru se mezigeneračně příliš změnit nemá.

Samsung Galaxy Z Flip 3 bez vodoznaku 2

Co se týče Galaxy Z Flip 4, Samsung údajně pracuje s několika prototypy – některé mají poddisplejovou selfie kameru a jiné ne, je tedy možné, že ještě nepadlo finální rozhodnutí. I v tomto případě prý Samsung uvažuje o změně konstrukce kloubu, zbytek telefonu by měl být podobný předchozí generaci (včetně velikosti externího displeje).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).