Galaxy Z Fold 4 dostane gigantickou porci paměti, kterou jen tak nezaplníte

Samsung Galaxy Z Fold 3 bez vodoznaku 6

Už dávno jsou pryč doby, kdy jsme řešili, kolik gigabajtů volného místa na úložišti je potřeba pro správné fungování smartphonu. Aktuálně dostupné kapacity jsou pro většinu lidí dostačující, avšak náročným uživatelům mnohdy nestačí ani 256 či rovnou 512 GB. Přesně pro ty Samsung údajně chystá jedno překvapení, které přijde společně s příští skládačkou Galaxy Z Fold 4.

Galaxy Z Fold 4 2
Spekulovaná podoba Samsungu Galaxy Z Fold 4

Podle posledních informací má příští vlajkový ohebný model od korejské společnosti disponovat také paměťovou variantou, která nabídne rovný 1 TB vnitřního úložiště. To už jen tak nezaplníte. Tímto krokem by Samsung zdvojnásobil maximální kapacitu aktuálního modelu Galaxy Z Fold 3, který v nejvybavenější konfiguraci disponuje „pouze“ 512 GB interní paměti.Galaxy Z Fold 4 1Nepřehlédněte

Galaxy Z Fold 4: unikly parametry příští skládačky od Samsungu

Otázkou je, jakou cenu firma ze Soulu pro tuto paměťovou variantu zvolí. Galaxy Z Fold 3 v konfiguraci 12GB/512GB se v současnosti prodává za 36 990 Kč (původní cena 48 990 Kč) a bylo by logické, kdyby se Samsung odhodlal k mírnému navýšení – spekuluje se o ceně 1 999 dolarů (cca 55 600 Kč s DPH) či dokonce až 2 099 dolarů (cca 58 500 Kč s DPH). Velikost vnitřní paměti je pro mnoho majitelů skládaček od Samsungu důležitá, neboť prémiové modely nedisponují slotem pro microSD kartu.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku