Domů » Bleskovky » Galaxy S8 a S8+ se prodávají nadmíru dobře, Samsung se pyšní významným milníkem

Galaxy S8 a S8+ se prodávají nadmíru dobře, Samsung se pyšní významným milníkem

Že jsou smartphony Samsung Galaxy S8 a S8+ trefou do černého, prozradila spoustu recenzí včetně té naší. Samsung se trefil uživatelům do vkusu a může si mnou ruce, oproti řadě Galaxy S7 jsou objednávky Galaxy S8/S8+ o 20 – 30 procent vyšší a po čtyřech týdnech se korejský gigant chlubí prodejními čísly.

Od 21. dubna si nové vlajkové smartphony koupilo celosvětově 5 milionů zájemců, dalších 5 milionů ještě Samsung stihl dodat k prodejcům a operátorům. Podobnými čísly se nemůže ve světě Androidu pochlubit žádný výrobce, samostatnou kategorií je však Apple, který dokáže prodat 5 milionů iPhonů za prvních pár dní prodeje. Samsung má v plánu do konce letošního roku prodat 50 – 60 milionů „es osmiček“, což by ovšem znamenalo, že musí prodeje ještě více zrychlit, s tempem 5 milionů/měsíc má zatím nakročeno ke zhruba 40 milionům.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

  1. Rozhodne sú to kúsky ktoré keď niekde vytiahnete tak je vidieť že je to nový telefón , lebo takýto telefón na trhu ešte nebol a iný nie je… Takže predaje idú.

  2. Pravda to není, prodali okolo 10 miliónů kusů, jen zhruba polovinu si vzali a prodali operátoři.

  3. Celosvětově 5 milionů zájemců neznamená, celosvětově 5 milionů kupců . Z toho objemu jsou xx% velkoodběratelé a skladové zásoby.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).