Domů » Bleskovky » Galaxy S7 pod kudlou: Když chcete používat dvě SIM karty a microSD zároveň

Galaxy S7 pod kudlou: Když chcete používat dvě SIM karty a microSD zároveň

Po představení loňského top modelu Galaxy S6 (recenze) si mnoho zákazníků stěžovalo na absenci paměťových karet. Samsung letos vyslyšel prosby uživatelů a u Galaxy S7 (edge) tento neduh odstranil. Novinka nejen že podporuje paměťové karty, ale na vybraných trzích se prodává i ve verzi s tzv. hybridním slotem, se kterým lze buď používat dvě nanoSIM karty najednou, nebo jednu SIM + paměťovou kartu.

V České republice se dualSIM varianta bohužel neprodává, oficiálně je u nás k dostání pouze klasická verze. Pokud byste se ale rozhodli pořídit si Galaxy S7 se dvěma slot na SIM, mohla by vám přijít vhod úprava, která se objevila na serveru NoReplied.com.

galaxyS7 SIM microSD kombo


Do telefonu naštěstí není potřeba nijak zasahovat, je však potřeba upravit sekundární nanoSIM kartu (vyříznou z ní čip), který následně nalepíte na paměťovou kartu. A pokud budete dostatečně přesní, můžete pak v Galaxy S7 (edge) používat nejen obě dvě aktivní SIM karty, ale zároveň i microSD kartu. Tento postup by mimochodem měl fungovat i na dalších smartphonech, které nabízejí hybridní dualSIM slot.

Tip ke čteníRecenze Samsung Galaxy S7 edge: Vybroušený k dokonalosti

Mějte ale na paměti, že vše provádíte na vlastní nebezpečí a SMARTmania.cz ani autor článku nenesou zodpovědnost za případné škody, které mohou vzniknout. Návod je určený pro zkušenější uživatele a navíc je nutné vlastnit dualSIM verzi Galaxy S7 (edge). Při nesprávné manipulaci může rovněž dojít k zaseknutí šuplíčku na karty přímo v zařízení, rozhodně tedy buďte opatrní.

Marek Smékal

avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
mijakhany
Anonym
mijakhany

Funguje na všech firmware, kde je správce sim nebo musím flashnout firmware pro dual sim.

pet (neregistrovaný)
Anonym
pet (neregistrovaný)

podporuje pak u obou sim karet normalne 3g a 4g a nebo jen jako u cinskym smejdu na druhe bezi jen 2g?

Palobn (neregistrovaný)
Anonym
Palobn (neregistrovaný)

Neviem ako na tomto kórejskom šmejde,ale napríklad na čínskom Huawei Mate 8 podporujú 4G obidva sloty SIM,ale LTE beží vždy iba na jednom:)

Palobn (neregistrovaný)
Anonym
Palobn (neregistrovaný)

A samozrejme podporuje všetky existujúce frekvencie na rozdiel od dualsim verzií ,,renomovaných výrobcov“.

uni
Uživatel
uni

Pořadí je 3G-LTE-4G/LTE-A. Pokud ti na slotu jede 4G, musí i LTE. Ale LTE se nemusí rovnat 4G.

Luboš
Anonym
Luboš

A nebylo by lepší uriznout jen tu paměťovku v místě kde je červená čára na obrázku a nalepit to z boku sekundovym lepidlem na Sim kartu?

TomasSX1
Uživatel
TomasSX1

Naco by ti boli kontakty SD na SIMke? :D