Domů » Bleskovky » Galaxy S7 pod kudlou: Když chcete používat dvě SIM karty a microSD zároveň

Galaxy S7 pod kudlou: Když chcete používat dvě SIM karty a microSD zároveň

Po představení loňského top modelu Galaxy S6 (recenze) si mnoho zákazníků stěžovalo na absenci paměťových karet. Samsung letos vyslyšel prosby uživatelů a u Galaxy S7 (edge) tento neduh odstranil. Novinka nejen že podporuje paměťové karty, ale na vybraných trzích se prodává i ve verzi s tzv. hybridním slotem, se kterým lze buď používat dvě nanoSIM karty najednou, nebo jednu SIM + paměťovou kartu.

V České republice se dualSIM varianta bohužel neprodává, oficiálně je u nás k dostání pouze klasická verze. Pokud byste se ale rozhodli pořídit si Galaxy S7 se dvěma slot na SIM, mohla by vám přijít vhod úprava, která se objevila na serveru NoReplied.com.

galaxyS7 SIM microSD kombo

Do telefonu naštěstí není potřeba nijak zasahovat, je však potřeba upravit sekundární nanoSIM kartu (vyříznou z ní čip), který následně nalepíte na paměťovou kartu. A pokud budete dostatečně přesní, můžete pak v Galaxy S7 (edge) používat nejen obě dvě aktivní SIM karty, ale zároveň i microSD kartu. Tento postup by mimochodem měl fungovat i na dalších smartphonech, které nabízejí hybridní dualSIM slot.

Tip ke čteníRecenze Samsung Galaxy S7 edge: Vybroušený k dokonalosti

Mějte ale na paměti, že vše provádíte na vlastní nebezpečí a SMARTmania.cz ani autor článku nenesou zodpovědnost za případné škody, které mohou vzniknout. Návod je určený pro zkušenější uživatele a navíc je nutné vlastnit dualSIM verzi Galaxy S7 (edge). Při nesprávné manipulaci může rovněž dojít k zaseknutí šuplíčku na karty přímo v zařízení, rozhodně tedy buďte opatrní.

Marek Smékal

Subscribe
Upozornit na
guest
11 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments