Domů » Bleskovky » Historie se opakuje, Galaxy S7 opět používá dva fotomoduly: ISOCELL a Sony (aktualizováno)

Historie se opakuje, Galaxy S7 opět používá dva fotomoduly: ISOCELL a Sony (aktualizováno)

První srovnání obou fotočipů (ISOCELL a Sony) u Galaxy S7 je na světě. Postaral se o něj Juha Kokkonen, který pro finský web Muropaketti.com připravil stručné srovnání, které však nemá žádného vítěze. Oba čipy totiž podávají obdobné výsledky, o čemž se můžete přesvědčit sami z těchto ukázek. V některých scénách je o něco lepší ISOCELL čip od Samsungu, zejména co se saturace barev týče, jinde zase vyhrává Sony.

Galaxy_S7_camera_ISOCELL_SonyVlevo ISOCELL, vpravo Sony IMX240

Majitelé Galaxy S7 & Galaxy S7 edge tak alespoň mají klid a nemusejí řešit, jaký fotočip ve svém zařízení mají, výsledky jsou totiž obdobné a v obou případech optika podává excelentní výsledky, a to i za horších světelných podmínek.

Galaxy_S7_camera_ISOCELL_Sony_2Vlevo ISOCELL, vpravo Sony IMX240

Původní text článku z 9. března

To, že výrobci telefonů používají u jednoho modelu různé komponenty od vícero dodavatelů není žádnou novinkou. Například iPhone 6s/6s Plus používá čipy Apple A9 od Samsungu a TSMC (více informací), loňský Galaxy S6/Galaxy S6 edge zase používal dva fotočipy – ISOCELL od Samsungu a IMX240 od Sony. A zdá se, že historie se nyní opakuje.

Server AndroidCentral.com upozornil, že Samsung u Galaxy S7 & Galaxy S7 edge opět používá ISOCELL snímač (nové generace) z vlastní produkce i IMX260 od Sony. Ihned se tedy nabízí otázka, který z modulů je lepší? U loňského Galaxy S6/Galaxy S6 edge podával nepatrně lepší výsledky za denního světla čip IMX240 od Sony, ISOCELL byl zase o něco lepší při focení v horších světelných podmínkách (srovnání).

Galaxy-S7-camera-sensor-AIDA64-Sony-ISOCELL

My v redakci testujeme Galaxy S7 edge s fotomodulem od Sony a s kvalitou snímků jsme velice spokojeni. Na internetu se zatím žádné srovnání kvality fotek (ISOCELL vs. IMX260) neobjevilo, nicméně si nemyslíme, že by zde mělo docházet k nějakým diametrálním rozdílům – Samsung ani jiní výrobci by nic takového neriskovali a dá se tedy očekávat, že výsledky budou vesměs podobné, i když modely s ISOCELLEM by mohly podávat nepatrně lepší výsledky v horších světelných podmínkách.

AIDA64
AIDA64
Cena: zdarma

Pokud už Galaxy S7 (edge) vlastníte a chcete si ověřit, jaký fotočip váš model používá, stáhněte si z Google Play bezplatnou aplikaci AIDA64, ve které přejděte do sekce Devices. Hodnota SONY_IMX260_FIMC_IS značí přítomnost čipu od Sony, SLSI_S5K2L1_FIMC_IS je naopak ISOCELL od Samsungu.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
Subscribe
Upozornit na
guest
24 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments