Cena:

Galaxy S22 v ohrožení? Samsung zrušil dnešní premiéru čipsetu Exynos 2200

Stejně jako v minulých letech i letos má pohánět vlajkové smartphony od Samsungu dvojice čipsetů – na některé trhy má řada Galaxy S22 dorazit s čipsetem Snapdragon 8 Gen 1 od Qualcommu, na ostatní pak s vlastní čipovou sadou Exynos 2200. Její premiéra byla naplánovaná na dnešní den, jenomže…

Premiéra Exynosu 2200 odložena na neurčito

Samsung se chystaným odhalením čipsetu Exynos 2200 chlubil na sociálních sítích, dokonce měl k tomuto účelu připravenou speciální ministránku.

New Samsung Exynos: Playtime is over | Official Teaser

Namísto slavnostní premiéry však došlo ke smazání pozvánek i zmíněné stránky. Samsung tak dělá mrtvého brouka a tváří se, že žádný Exynos dnes být představen neměl. Podle informátora Ice Universe byla premiéra odložena na neurčito. Stejný osud potkal i připravovaný čipset Exynos 1200, který byl původně v plánu na loňský listopad, ale dosud nespatřil světlo světa.

Spekuluje se, že Samsung má problémy s výrobou, kvůli čemuž končí velká část produkce v koši. Mimoto údajně Exynos 2200 bojuje s velkým přehříváním. Ať je pravda jakákoliv, odložená premiéra může ohrozit samotné uvedení řady Galaxy S22. Pokud se problémy nepodaří vyřešit v krátkodobém časovém horizontu, může se stát, že smartphony řady Galaxy S22 půjdou zpočátku do prodeje pouze s procesory od Qualcommu, otázkou však je, zda jich bude mít Samsung dostatek.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.