Domů » Bleskovky » Galaxy S21 Ultra bude podporovat stylus S Pen. Rozloučí se Samsung s řadou Note?

Galaxy S21 Ultra bude podporovat stylus S Pen. Rozloučí se Samsung s řadou Note?

Na začátku příštího roku Samsung představí novou modelovou řadu smartphonů Galaxy S21. Stejně jako letos na jaře ji budou tvořit tři modely, ovšem jejich rozdělení bude mírně odlišné. Podle posledních zvěstí budou mít základní modely Galaxy S21 a S21+ plochý displej, zakřivený panel dostane pouze vrcholový model Galaxy S21 Ultra. Ten zároveň dostane ještě jednu specialitu.

Galaxy S21 Ultra přijde s podporou stylusu

Uznávaný informátor Ice Universe tvrdí, že Galaxy S21 Ultra dorazí s podporou stylusu S Pen, přičemž v následném tweetu upozorňuje na to, aby uživatelé na své pero dávali pozor a neztratili ho. Z těchto slov se dá vyčíst, že Galaxy S21 Ultra nebude mít pro stylus ve svém těle šachtu, pouze jej bude podporovat displej a nepochybně nebudou chybět ani softwarové funkce z řady Galaxy Note.

Už delší dobu se spekuluje, že Samsung plánuje „zaříznout“ řadu Galaxy Note a vybavit stylusem jiné řady telefonů, což je vcelku pochopitelné rozhodnutí. I když uživatelé smartphonů Galaxy Note nedají na svá zařízení dopustit, není jich takový počet, aby se Samsungu vyplatilo vyvíjet pro ně speciální vlajkový model. Letošní řada Galaxy Note 20 se prý neprodává příliš dobře a Samsung musel v minulém měsíci snížit výrobu.

Je tedy dost možné, že v příštím roce se smartphonů Galaxy Note nedočkáme, a Samsung bude pouze přidávat podporu stylusu do jiných telefonů. Spekuluje se, že by podporu S Pen mohl dostat i příští ohebný smartphone řady Galaxy Z Fold.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

14 komentářů

 1. marastudna 50

  Toto lze považovat za rozumný kompromis,nebot kdo využívá S Pen,dokoupí si ho samostatně,jenže zase bude rozhodovat cena a ta bude samozřejmě vyšší.Druhým důvodem,proč lze toto rozhodnutí považovat za rozumné jest důvod,že současný Note se opravdu neprodává dobře a dle mého názoru je to logické právě proto,že oproti předchozímu modelu toho zas až tolik nenabízí,tedy mnoho důvodu k němu přejít zřejmě není.

  • „kdo využívá S Pen,dokoupí si ho samostatně“

   A dovrtá si díru do telefonu na jeho vložení/uložení, to asi ne viď..

   • marastudna 50

    Clánek jasně praví,že nebude v telefonu šachta pro uložení.

   • No právě, takže dokoupení logicky nesmysl a není řešením.

   • Přesně. Je to degradace 😒

   • S Note 9 asi budu muset vydržet pěkně dlouho. A rád, šlape jak víno, podpora ukázková, teď v říjnu nová nadstavba a to už před rokem se strašilo, že už nic Note 9 nedostane..
    Od řady 10 až po tu stávající je to čím dál větší bída. Ale myslím si, že klasický Note nezanikne, ono každý rok se tím straší a spekuluje a realita je potom jiná.

   • Měli by Vám zvednout důchody, tak budeš moct upgradovat.

   • Dík, těším se, moji bábě by to měli zvednout taky, tak ti pak dáme vědět. 🤩

   • Aby ti ho s těma tvýma dluhama nevzali :D

   • Nemůžou, bydlíme s bábou pod mostem.😋

  • U tabletu to ještě pochopím, ale u founu je to blbost, tam musí být Pen integrovaný, jinak je to o ničem. I u toho tabletu se mi víc líbí integrovaný Pen.

 2. Hlavne jestli si opet zaplatili konzultaciu DxOMark: Viz citace: Francouzská společnost DXOMARK nepředstavuje objektivní zdroj informací tohoto typu. DXOMARK funguje nejenom jako ratingová agentura, ale poskytuje také výrobcům placené konzultace. Podle redaktorů i podle lidí, pohybujících se v daném oboru, si ale Apple nikdy žádné konzultace tohoto typu neplatil, což mohlo ovlivnit umístění. Samsung plati a Huawei jim posila i poukazy do bordelu.

 3. Nevím Nevím...

  Mně přijde, že takový pocit svébytnosti, jakou se podařilo Samsungu vyvolat u, jen v podstatě inovovaného eSka vůči Note, nebyl úplně špatně zvolený tah. Byť je pravdou, že rozdíl mezi těmito modely, kdy i stylus už není nijak výjimečným prvkem, spolu s nástupem nebo předzvěstí jiných koncepcí, může jak oba modely úžeji vymezovat mezi sebou, tak i Note mezi širší nabídkou jako takovou.

 4. Nevím Nevím...

  Rozměrnost Foldu úplně vybízí k integraci S penu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).