Domů » Bleskovky » Galaxy S21 nedostane očekávanou funkci. Samsung si ji schovává pro třetího Folda

Galaxy S21 nedostane očekávanou funkci. Samsung si ji schovává pro třetího Folda

I když se očekávalo, že jako první přijde s poddisplejovou selfie kamerkou Samsung, nakonec si prvenství uzmula společnost ZTE se smartphonem Axon 20. Korejský gigant nepochybně na této technologii pracuje, patrně mu však vývoj trvá déle, než očekával.

zte axon 20 5g 5
ZTE Axon 20 5G: první smartphone s poddisplejovou selfie kamerkou na světě

Galaxy S21 selfie kamerku pod displejem nedostane

Samsung prý chtěl původně nasadit poddisplejovou selfie kamerku už do ohebného smartphonu Galaxy Z Fold 2, nakonec však došlo k posunu termínu. Samsung prý nebyl spokojen s výsledky stávající generace a začal pracovat na lepší technologii, která nezpůsobuje tak velkou degradaci obrazu. Podle reportu TheElec ovšem nebude tato technologie připravena ani do jarní modelové řady Galaxy S21 (S30), ale setkáme se s ní až v příštím ohebném modelu Galaxy Z Fold 3. Ten by měl přijít někdy v druhé polovině příštího roku.

zte axon 20 5g 2

Pravděpodobně ještě předtím lze počítat s uvedením smartphonů s poddisplejovou selfie kamerkou od čínských firem; téměř s jistotou můžeme očekávat nasazení této technologie u značek Xiaomi a Oppo.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Nevím Nevím...

    „Pravděpodobně ještě předtím lze počítat s uvedením smartphonů s poddisplejovou selfie kamerkou od čínských firem; téměř s jistotou můžeme očekávat nasazení této technologie u značek Xiaomi a Oppo.“

    Tohle zní dobře. Ovšem představa toho, kdy se s tím budu setkávat u každé značky, s jako naprosto běžnou součástí – teď je vlastně otázka od jaké až po jakou třídu se nacházející – je ještě lepší.
    I tak se nedá vyloučit, že od chvíle, kdy se poddisplejová technologie objeví, stejně ještě uplyne nějaká doba k stavu, kdy již nebude stíhána „poporodními komplikacemi“, jejichž referování ze stran různých webů a kanálů, bude asi vítanou zpětnou vazbou o stavu dotaženosti této novoty. Aneb, ať se pak z čekání na první mobily s poddisplejovou technologií, nestane čekání na první mobily, kdy bude již vycizelovanější.
    Ale, aspoň z mého pohledu, čert vem kvalitu optiky nacházející se „pod hladinou“, pokud se její přítomnost na ní nijak negativně nepodepíše.

  2. Tak jestli bude poddisplejová kamerka fungovat stejně dobře jako poddisplejová čtečka otisků prstů, tak rozumím tomu, že je lepší se na to vyprdnout. Mám Galaxy Note 20 a v prvních dnech jsem se rozmýšlel , že ho vrátím – ta čtečka je fakt tragická – teda ve srovnání se čtečkou co jsem měl na Note 9.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).