Domů » Bleskovky » Galaxy S11 sbírá první certifikace. Zřejmě bude představen dříve, než se očekávalo

Galaxy S11 sbírá první certifikace. Zřejmě bude představen dříve, než se očekávalo

Začátek příštího roku přinese nové vlajkové smartphony od Samsungu, přičemž stejně jako v minulých letech korejský gigant nebude čekat na tradiční veletrh MWC, ale ukáže své novinky dříve. Certifikace Bluetooth SIG již schválila model s kódovým označením SM-G988B, což bude pravděpodobně model Galaxy S11+, tedy ten největší z chystaného tria. V certifikaci se tento telefon objevil hned ve třech verzích, z nichž dvě patří dual SIM variantě.

galaxy s11 1

Galaxy S11: premiéra dříve, než se očekávalo?

Před nedávnem se objevily spekulace přisuzující řadě Galaxy S11 premiéru 18. února 2020, ovšem podle čerstvých zpráv by Samsung mohl být ještě o týden rychlejší; uznávaný informátor Ice Universe dokonce více věří nové variantě, která připadá na 11. února.

Čtyři fotoaparáty v obdélníkovém fotomodulu

V souvislosti s řadou Galaxy S11 se také objevil údajně „finální“ render hlavního fotoaparátu. Obdélníkový fotomodul se zaoblenými rohy je téměř jistota, oproti předchozím únikům však vidíme lehce odlišné rozmístění jednotlivých prvků v něm.

galaxy s11 1 1

Patrné jsou čtyři čočky fotoaparátu, přičemž v levém sloupci máme od shora najít ultraširokoúhlý fotoaparát, standardní kamerku s rozlišením 108 Mpx a „zoomovací“ fotoaparát schopný fixního 5× optického přiblížení. V pravém sloupci se pak má nacházet ToF snímač a pod ním LED blesk. O dalších funkcích nového fotoaparátu se můžete dočíst v tomto článku.

galaxy s11 2

Prozatím není jasné, zda nové vlajkové Samsungy budou skutečně spadat do řady Galaxy S11, objevily se rovněž spekulace, že s kulatým rokem 2020 přejde Samsung na jiné označení, možná Galaxy S20. Dá se předpokládat, že s počátkem příštího roku bude zpřesňujících informací nadále přibývat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments