Domů » Bleskovky » Galaxy S11 sbírá první certifikace. Zřejmě bude představen dříve, než se očekávalo

Galaxy S11 sbírá první certifikace. Zřejmě bude představen dříve, než se očekávalo

Začátek příštího roku přinese nové vlajkové smartphony od Samsungu, přičemž stejně jako v minulých letech korejský gigant nebude čekat na tradiční veletrh MWC, ale ukáže své novinky dříve. Certifikace Bluetooth SIG již schválila model s kódovým označením SM-G988B, což bude pravděpodobně model Galaxy S11+, tedy ten největší z chystaného tria. V certifikaci se tento telefon objevil hned ve třech verzích, z nichž dvě patří dual SIM variantě.

galaxy s11 1

Galaxy S11: premiéra dříve, než se očekávalo?

Před nedávnem se objevily spekulace přisuzující řadě Galaxy S11 premiéru 18. února 2020, ovšem podle čerstvých zpráv by Samsung mohl být ještě o týden rychlejší; uznávaný informátor Ice Universe dokonce více věří nové variantě, která připadá na 11. února.

Čtyři fotoaparáty v obdélníkovém fotomodulu

V souvislosti s řadou Galaxy S11 se také objevil údajně „finální“ render hlavního fotoaparátu. Obdélníkový fotomodul se zaoblenými rohy je téměř jistota, oproti předchozím únikům však vidíme lehce odlišné rozmístění jednotlivých prvků v něm.

galaxy s11 1 1

Patrné jsou čtyři čočky fotoaparátu, přičemž v levém sloupci máme od shora najít ultraširokoúhlý fotoaparát, standardní kamerku s rozlišením 108 Mpx a „zoomovací“ fotoaparát schopný fixního 5× optického přiblížení. V pravém sloupci se pak má nacházet ToF snímač a pod ním LED blesk. O dalších funkcích nového fotoaparátu se můžete dočíst v tomto článku.

galaxy s11 2

Prozatím není jasné, zda nové vlajkové Samsungy budou skutečně spadat do řady Galaxy S11, objevily se rovněž spekulace, že s kulatým rokem 2020 přejde Samsung na jiné označení, možná Galaxy S20. Dá se předpokládat, že s počátkem příštího roku bude zpřesňujících informací nadále přibývat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. No, smartphony uz pomalu dosahuji vrcholu a posunu a boj se nyni odehrava na poli poctu fotomodulu. Nerikam, ze to neni plus, ale kdyby se radeji odehraval na urovni baterii apod.

  • Za mňa batéria už nie… na ip11 mám pri 6 hodinách práce na obrazovke a 24h celkovo 50%… nemôžem si dovoliť dať ešte druhý deň bez nabitia ani keby mi ostalo 80% aj tak by som ho v noci položil na nabíjačku… a to má 11 pro max ešte lepšiu výdrž… Kľudne by sa mohlo aj z tej hrúbky a váhy opäť ubrať…

  • Kdepak, to porad neni nic moc. U baterii je porad co vylepsovat. Baterie jsou porad pozadu.

  • Já osobně až tak výdrž baterie za problém už v poslední době tolik nepovažuju, vzhledem k tomu, že se rychlonabíjení stále zrychluje, tak bych zamakal hlavně tam. Bylo by skvělý, kdyby smartphone vydržel na baterce tejden, ale zas budu mít radši přijatelný rozměry, top displej s vysokou obnovovací frekvencí a vysokým rozlišením. A smartphone si můžu dobít kdekoliv, přejíždím autem za den několikrát, pokaždý dám na držák a 10% se nabije, takže spíš bych fakt makal na ještě větším zrychlení nabíjení.

  • Rychlonabijeni je řešení jen jedné půlky problemu. Prodloužení výdrže by bylo přínosem zase při jiné příležitosti. Pokaždé se ti dobije o 10% a vybije při používání o kolik? Co máš vůbec za přístroj, že jej tak trápíš?

  • Franta Kedlubna

   Ekonomika výrobců určuje tendence vývoje.
   Baterie do tohoto proudu v současnosti na první top 5 nepatří.
   Některé modely mimo větší váhy, neprokázaly pro výrobce výrazně větší prodeje.
   Vývoj na poli tohoto segmentu o kterém píšete, je bohužel pro výrazný efekt, výrobně drahý.

  • Čo sa týka batérie tak je všetko ok okrem pixelu si myslím že všetky telefóny vydržia ten pracovný deň bez problémov.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).