Domů » Bleskovky » Galaxy S10: oficiální fólie pro displej se obejde bez otvoru pro čtečku otisků prstů

Galaxy S10: oficiální fólie pro displej se obejde bez otvoru pro čtečku otisků prstů

Firma Armadillotek před měsícem uvedla, že nebude vyrábět kryty pro smartphony Galaxy S10 a S10+ s ochranou displeje, neboť by tím došlo ke znefunkčnění ultrazvukové čtečky otisků prstů. Tuto informaci přiživilo i video z minulého týdne, na němž byl zachycen smartphone Samsung Galaxy S10 Plus s nalepeným ochranným sklem, které mělo v místě čtečky otisků prstů otvor. Displej ale bude možné chránit i bez otvorů.

Na internet se dostal render oficiálních fólií od Samsungu a žádné otvory pro čtečku otisků prstů na něm nejsou patrné. Spekuluje se, že tyto fólie by mohly být na telefonech aplikovány již od počátku. Otázkou ovšem stále zůstává, jak si čtečka v displejích Galaxy S10 a S10+ poradí s ochranou z tvrzeného skla, které má větší tloušťku než obyčejná fólie.

Možná to půjde i se sklem

Výrobce ochranných skel Whitestone tvrdí, že vynalezl jedinou skleněnou ochranu, která nebude ultrazvukové čtečce otisků prstů na obtíž.

Její sklo Dome Glass údajně využívá technologii tekutého opticky čistého lepidla (LOCA) pro vyplnění všech mezer, a také oleofobní vrstvu, která zajistí křišťálově čistou průhlednost, byť u ultrazvukových čteček jde zejména o celkovou tloušťku. Instalace tohoto skla bude možná pouze při použití speciálního rámu a UV lampy, které budou přiloženy v balení společně se sklem.

Dome Glass installation video for seesaw type

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. A co tu bylo posledně kvůli tomu chytráků a odborníků a vysmívačů.. :-D Z řad tupých jablečňáků zejména..

  • Tobě definitivně hráblo? Anebo máš snad pocit, že na tom krámu poběží iOS, aby nás to vůbec začalo zajímat?

  • Ne, jablečnáci komentovali a vysmívali se Samsungu u posledního článku, že bude potřeba díra při použití skla. Nejvíce chytráků tam bylo právě z řad jablečňáků. Přesně jak píše niky79, vaše demence v poslední fázi.

  • Demence v posledni fazi…

 2. jestli to bude takova zruda s ruznymi ramecky nahore a dole tak se mohou it zahrabat

 3. Ok, místo dvou jebáků na displeji zůstává jen ten v pravém rohu. :D

 4. Je fakt, že jsem Whitestone sklo používal na S8 a nemělo to chybu, instalace jednoduchá, jen je to víc kroků než nalepit obyč sklo, ale na zahnutým displayi to sedělo jak prd*l na hrnci, žádná změna v cistlivosti, což bylo oproti obyč sklům pecka…

 5. Zajímal by mě test s nějakou UV sadou (sklo, UV lepidlo, UV zářič) koupenou na Aliexpressu… ale tak toho se dočkáme brzo z recenzí na Ali…

 6. Haha ty jsi dobrej odvar ??, koupíš telefon bezmála za 30 talířů a budeš řešit sklo z aliexpresu ??? který za půl roku dojebeš a protože jsi ho přilepil UVčkem tak dojedeš i tu GorilaGlass 6 na kterou to čínský hovno za 300,- nalepíš…. tak to ti tleskám

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).