Domů » Bleskovky » Galaxy S10: oficiální fólie pro displej se obejde bez otvoru pro čtečku otisků prstů

Galaxy S10: oficiální fólie pro displej se obejde bez otvoru pro čtečku otisků prstů

Firma Armadillotek před měsícem uvedla, že nebude vyrábět kryty pro smartphony Galaxy S10 a S10+ s ochranou displeje, neboť by tím došlo ke znefunkčnění ultrazvukové čtečky otisků prstů. Tuto informaci přiživilo i video z minulého týdne, na němž byl zachycen smartphone Samsung Galaxy S10 Plus s nalepeným ochranným sklem, které mělo v místě čtečky otisků prstů otvor. Displej ale bude možné chránit i bez otvorů.

Na internet se dostal render oficiálních fólií od Samsungu a žádné otvory pro čtečku otisků prstů na něm nejsou patrné. Spekuluje se, že tyto fólie by mohly být na telefonech aplikovány již od počátku. Otázkou ovšem stále zůstává, jak si čtečka v displejích Galaxy S10 a S10+ poradí s ochranou z tvrzeného skla, které má větší tloušťku než obyčejná fólie.

Možná to půjde i se sklem

Výrobce ochranných skel Whitestone tvrdí, že vynalezl jedinou skleněnou ochranu, která nebude ultrazvukové čtečce otisků prstů na obtíž.

Její sklo Dome Glass údajně využívá technologii tekutého opticky čistého lepidla (LOCA) pro vyplnění všech mezer, a také oleofobní vrstvu, která zajistí křišťálově čistou průhlednost, byť u ultrazvukových čteček jde zejména o celkovou tloušťku. Instalace tohoto skla bude možná pouze při použití speciálního rámu a UV lampy, které budou přiloženy v balení společně se sklem.

Dome Glass installation video for seesaw type

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments