Cena:

Galaxy Note8: Infinity displej, nejnovější Android a futuristická čtečka?

Mobilní divize aktuálně soustředí většinu sil na vývoj dalšího top modelu pro letošní rok – Galaxy Note8. Podle nizozemského serveru GalaxyClub.nl by novinka měla nabídnou Infinity displej s poměrem stran 18,5:9, který najdeme i u Galaxy S8, avšak v tomto případě se počítá s větší úhlopříčkou.

Koncept Samsungu Galaxy Note8
Koncept Samsungu Galaxy Note8

Samsung údajně nového krále tabletofonů testuje s nejnovější verzí Androidu 7.1.1, se kterou by měl jít do prodeje. Vůbec největší otazník zůstává u čtečky otisků prstů. Už z vývoje Galaxy S8 víme, že jihokorejský gigant pracoval na několika verzích, přičemž jedna z nich měla čtečku integrovanou přímo do displeje; masová produkce této technologie ale ještě nebyla připravena (na vývoji se Samsung podílel se Synapticsem), a proto nakonec prodejní verze Galaxy S8 dostala klasickou čtečku zasazenou do zadní strany.

Jeden z vývojových prototypů Galaxy S8 – čtečka na zádech chybí, ale najdeme tu duální optiku
Jeden z vývojových prototypů Galaxy S8 – čtečka na zádech chybí, ale najdeme tu duální optiku

Doufejme tedy, že se Samsungu čtečku integrovanou do displeje pro Galaxy Note8 povede dokončit a připravit pro masovou produkci. Stejné spekulace provázejí také iPhone 8, nicméně poslední úniky naznačují, že jablečný gigant s největší pravděpodobností čtečku otisků přestěhuje na zadní stranu a tu přední z velké části „vyplní“ displejem.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.