Domů » Bleskovky » Galaxy Note8: Infinity displej, nejnovější Android a futuristická čtečka?

Galaxy Note8: Infinity displej, nejnovější Android a futuristická čtečka?

Mobilní divize aktuálně soustředí většinu sil na vývoj dalšího top modelu pro letošní rok – Galaxy Note8. Podle nizozemského serveru GalaxyClub.nl by novinka měla nabídnou Infinity displej s poměrem stran 18,5:9, který najdeme i u Galaxy S8, avšak v tomto případě se počítá s větší úhlopříčkou.

Koncept Samsungu Galaxy Note8
Koncept Samsungu Galaxy Note8

Samsung údajně nového krále tabletofonů testuje s nejnovější verzí Androidu 7.1.1, se kterou by měl jít do prodeje. Vůbec největší otazník zůstává u čtečky otisků prstů. Už z vývoje Galaxy S8 víme, že jihokorejský gigant pracoval na několika verzích, přičemž jedna z nich měla čtečku integrovanou přímo do displeje; masová produkce této technologie ale ještě nebyla připravena (na vývoji se Samsung podílel se Synapticsem), a proto nakonec prodejní verze Galaxy S8 dostala klasickou čtečku zasazenou do zadní strany.

Jeden z vývojových prototypů Galaxy S8 – čtečka na zádech chybí, ale najdeme tu duální optiku
Jeden z vývojových prototypů Galaxy S8 – čtečka na zádech chybí, ale najdeme tu duální optiku

Doufejme tedy, že se Samsungu čtečku integrovanou do displeje pro Galaxy Note8 povede dokončit a připravit pro masovou produkci. Stejné spekulace provázejí také iPhone 8, nicméně poslední úniky naznačují, že jablečný gigant s největší pravděpodobností čtečku otisků přestěhuje na zadní stranu a tu přední z velké části „vyplní“ displejem.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

4 komentářů

  1. Směju se, zase plácání co má a nemá mít :-D A Nakonec to bude S8 se stylusem jako u N5 a u N7. A Nejnovější android a 7.1.1, v té době bude Android 8, takže nejnovější nebude když už je u mobilu.

  2. Stejné spekulace provázejí také iPhone 8, nicméně poslední úniky naznačují, že jablečný gigant s největší pravděpodobností čtečku otisků přestěhuje na zadní stranu a tu přední z velké části „vyplní“ displejem => Ani jeden „únik“ nelze považovat za věrohodný. Mimo jiné leakují čínské kopírky, které narychlo vyrobily „nový iPhone“ podle údajných blueprintů a nikdo nedokáže ani s nejmenší pravděpodobností odhadnout co je pravé a co podvrh. Apple bude novou generaci držet pod pokličkou až do keynote podobně jako to udělal s Apple Watch.

    • Apple Watch byly představeny o dost dříve, než šly do prodeje. A iPhonu 8 se očekávání daleko vyšší prodeje než Apple Watch a čím víc kusů musí být vyrobeno, tím je vyšší riziko úniku. Určitě se téměř vše o iPhonu dozvíme o dost drive

  3. I tak to poserou jak na s8 :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).