Galaxy Note a Galaxy S III zřejmě s aktualizací dostanou nové funkce

V poslední době se začínají čím dál více objevovat telefony s pětipalcovým a větším displejem, pro něž se někdy používá název tabletofon. Průkopníkem této kategorie je dnes pomalu legendární Samsung Galaxy Note, jehož 5,3palcový displej ve své době neměl konkurenci a i díky tomu si získal miliony spokojených majitelů po celém světě. Toho si je vědom i výrobce a podle posledních zpráv by se majitelé prvního Galaxy Note s příchodem updatu na Android 4.1.2 „Jelly Bean“ měli dočkat velké inovace prostředí obohaceného novými funkcemi po vzoru nedávno představeného nástupce Galaxy Note II.

O co přesně se jedná? V první řadě nadstavba TouchWiz Nature UX, která byla poprvé k vidění u modelu Galaxy SIII, jež nedávno překonal hranici 30 milionů prodaných kusů. Za poněkud kostrbatějším názvem se skrývá ono známé uživatelské prostředí doplněné o různé efekty a zvuky inspirované přírodou a hlavně život zpříjemňující funkce, z nichž můžeme jmenovat například S Voice, jakousi korejskou adaptaci na známější Siri od Apple. Nadstavba se k tomu v případě Galaxy SIII i Galaxy Note II vyznačovala velmi dobrou optimalizací. Model Galaxy Note II navíc přinesl další příjemnou záležitost, kterou není nic jiného, než režim rozdělení obrazovky na dvě části, přičemž na každé je spuštěna jiná aplikace.

 

V kuloárech se šušká, že by se tato vychytávka mohla dostat i na model Galaxy S III. Na závěr je nutno podotknout, že tyto informace nejsou Samsungem oficiálně potvrzeny, avšak podle zdrojů ze samotné společnosti se již tato ROM testuje a čekání na její uvolnění by nemuselo být až tak dlouhé. Prozatím můžeme jen doufat, nicméně pro majitele původního Note a Galaxy S III je to určitě hezká představa, co říkáte?

Zdroj

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku