Cena:

Galaxy Note 8 ve speciální edici: 6 GB RAM a 256GB úložiště

Oficiální představení Samsungu Galaxy Note 8 je naplánováno na 23. srpna a podle nejnovějších zpráv to vypadá, že se kromě klasické varianty dočkáme ještě verze s označením Emperor Edition, která bude lákat na větší velikost interního úložiště.

Samsung Galaxy Note 8
Samsung Galaxy Note 8

V tuto chvíli nevíme, zda se tato speciální edice objeví také na evropském trhu, nebo bude dostupná jen pro domovskou Jižní Koreu. Oproti klasické 128GB verzi nabídne 256GB úložiště. Starší spekulace naznačovaly, že by tato verze měla přijít s 8 GB RAM, nicméně nakonec to vypadá, že stejně jako klasická varianta nabídne 6GB operační paměť.

Tip: Očekávané parametry Galaxy Note 8 včetně srovnávače najdete v našem katalogu smartphonů.

Galaxy Note 8 dále nabídne 6,3palcový Infinity displej s QHD+ rozlišením, procesor Exynos 8895 (v USA bude verze se Snapdragonem 835) a 3300mAh baterii. Operační systém Android 7.1.1 tradičně doplní uživatelská nadstavba Samsung Experience, kterou známe už z modelu Galaxy S8 (recenze). K dispozici by měly být celkem tři barevné varianty – Deep Blue (ta by měla nahradit dříve používanou barvu Coral Blue), Midninght Black a Orchid Grey.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.