Domů » Bleskovky » Galaxy Note 7 prý přijde s 5,8″ displejem, 6 GB RAM a 4000mAh baterií

Galaxy Note 7 prý přijde s 5,8″ displejem, 6 GB RAM a 4000mAh baterií

Samsung loni s představením smartphonů Galaxy Note 5 nečekal na veletrh IFA, který se koná v září, ale stanovil datum premiéry již na polovinu srpna, aby veškerou konkurenci předběhl. Letos se zřejmě bude opakovat stejná písnička; další Samsung Unpacked Event by se měl uskutečnit 2. srpna a představen by zde měl být právě Galaxy Note 7, který by se tentokrát měl snad objevit i na evropském trh.

Galaxy Note 7 koncept
Ilustrační obrázek

Heslo akce má znít „The next edge is just around the corner“, což jasně naznačuje, že příští Galaxy Note bude mít zaoblený displej a je docela možné, že klasická flatová varianta letos vůbec nepřijde. Podle nizozemského serveru GSMhelpDesk.nl Galaxy Note 7 nabídne 5,8″ Super AMOLED panel s Quad HD rozlišením zaoblený na obou okrajích. Výkon dodá čip Exynos z vlastní produkce, kterému má dělat společnost 6 GB RAM. Posílit by měla také baterie, a to na rovných 4000 mAh.

galaxy
Fotografie zachycující údajnou podobu pozvánky na další Unpacked Event

V případě fotoaparátu bychom se měli dočkat 12Mpx snímače s technologií DualPixel a ve hře je údajně i voděodolná konstrukce splňující standard IP68, čtečka oční duhovky či USB-C konektor.

Samsung Galaxy Note 7 3D Video Rendering with Specifiactions Based on Live Images

Na trhu by se novinka prý měla objevit už v polovině srpna za cenu okolo 800 euro (cca 21 600 Kč). Pokud se tyto spekulace potvrdí, máme se v srpnu rozhodně na co těšit.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

7 komentářů

 1. Ip Man (neregistrovaný)

  Tak právě jsem četl vedle u konkurence :D že bude jen Edge varianta, ta klasická vůbec nebude.

 2. K čemu u Note zaoblené hrany? Další produkt zabíjený módou…

  • paz (neregistrovaný)

   A proc ne ? :)
   Dizajn ktorý samsungy odlišuje od telefónov so zastaraným dizajnom typu iphone..

   A to že niektorí píšu že je to pre note neergonomické. Skúsili to ? Neviem či sa im trasú ruky ale mne by to nerobilo absolútne žiadny problém.
   Však ikony nebudú úplne na hrane

   • Marduch (neregistrovaný)

    Ale fotky a videa ano, a protože odlesky, tak za mě thumb down.

   • paz (neregistrovaný): Potíž není, že by jsi byl nucen ovládat na hraně. Doby, kdy výrobce po tobě chtěl, aby jsi stránku posouval 3mm lištou na straně naštěstí padly spolu příchodem iPhone (sorry že zmiňuji zastaralý design). Ale jde o nechtěnou interakci s displejem, prostě palec někam natáhneš a šup, už můžeš (Samsung se to snaží anulovat nějakým principem, ale není to 100%) někdo něco ovládat“. Problém je to i u pidi rámečků, natož u bezrámečku.
    Je to hezké, pro design proč ne, ale proboha, Note má mít jiný úkol….

  • U Note je to nesmysl protože STYLUS.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).