Domů » Bleskovky » Masová produkce Galaxy Note 7 je na spadnutí: K představení údajně dojde 2. srpna

Masová produkce Galaxy Note 7 je na spadnutí: K představení údajně dojde 2. srpna

Samsung loni s představením smartphonů Galaxy Note 5 a S6 edge+ nečekal na zářijový veletrh IFA, ale stanovil datum premiéry již do poloviny srpna, aby veškerou konkurenci předběhl. Letos se zřejmě bude opakovat stejná písnička; pokud se potvrdí informace z obrázku, který zveřejnil server SamMobile, proběhne další Samsung Unpacked Event v úterý 2. 8. 2016 v New Yorku.

galaxy

Motto události má znít „The next edge is just around the corner“, což jasně naznačuje, že příští Galaxy Note bude mít zahnutý displej. Je docela možné, že na model s plochým displejem letos vůbec nepřijde. V týdnu se navíc v souvislosti s Note 7 objevily některé informace z výrobních řetězců – masová výroba se má údajně rozběhnout v červenci, aby byl telefon připraven na srpnové zahájení prodeje. Samsung má stíhat výrobu 2,5 milionu kusů měsíčně, do konce září tak má na trh dodat 5 milionů kusů. Otázkou je, zda některé z nich zamíří i na evropský trh.

gn7

Od Samsungu Galaxy Note 7 se očekává perfektní zpracování, nadstandardní výkon a tradiční podpora vestavěného pera S-Pen. Spekuluje se i o čtečce oční duhovky, jejíž přítomnost nedávno naznačila beta verze firmwaru. V tomto týdnu se dokonce objevila informace, že kontrakt na dodání této komponenty vyhrála korejská společnost Patron. Čtečku oční duhovky ve světě smartphonů použil Microsoft u Lumií 950 a 950 XL, jako pohodlnější se však osvědčilo tradičnější přihlašování pomocí otisku prstu. Technologie jdou ale urychleně kupředu a je možné, že snímač oční duhovky bude v podání Samsungu rychlejší a spolehlivější.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Miroslav (neregistrovaný)

    Jen malý komentář – ta akce proběhne 2.8.2016 a ne 8.2.2016, čili v srpnu a ne únoru, jen si to přepište v textu :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).