Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Note 7 údajně dostane čtečku oční duhovky a zakřivený displej

Samsung Galaxy Note 7 údajně dostane čtečku oční duhovky a zakřivený displej

Letos v létě bude představena nová generace tabletofonu Galaxy Note od Samsungu. Loňský Note 5 se do Evropy vůbec nepodíval, a tak doufáme, že s novou generací korejský gigant učiní odlišné rozhodnutí. Novinka se údajně bude jmenovat Galaxy Note 7, aby číselně dorovnala vlajkovou řadu smartphonů Galaxy S7 (více informací). S tou má mít nový tabletofon společný i po stranách zakřivený displej, který je součástí modelu Galaxy S7 edge.

gn7

Zakřivený displej odhaluje nový obrázek údajně pocházející z oficiálního teaseru, popisek u obrázku pak láká na psaní po hraně něčeho skvělého. Displej ohnutý přes hranu se do řady Galaxy Note vrátí po roční pauze, tentokrát se ale patrně nebude jednat o zvláštní proužek ohnutého displeje při pravé straně, ale o zakřivený primární displej. Zda se do prodeje dostane i varianta s rovným displejem, je nám prozatím neznámé. Galaxy Note 7 by tak mohl být mírně zvětšeným Galaxy S7 edge se zabudovaným stylusem, úhlopříčka displeje má údajně dosahovat 5,8″, rozměry pak mají být podle neoficiálního schématu 153 × 74,5 × 7,8 mm.

Nad displejem by pak mohla najít domov čtečka oční duhovky, kterou odhaluje nová nabídka ve firmwaru, který je oficiálně dostupný v Galaxy Beta programu. Podle indické přepravní společnosti Zauba si navíc Samsung letos v dubnu objednal 200 čteček duhovky pro testovací účely.

iris

Samsung Galaxy Note 7 bude údajně pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 823 za podpory 6 GB RAM a dostane stejnou konfiguraci fotoaparátů jako mají modely Galaxy S7.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
P4c1k
Uživatel
P4c1k

Probůh, jen ať tam dají normální displej, né tu zakřivenou, bezfunkční zhovadilost…

pet (neregistrovaný)
Anonym
pet (neregistrovaný)

zase samy kraviny!!!

at ma konecne paneboze hlavne vahu pod 150 g a vysku pod 150 mm a ne aby to zase bylo velky tezky padlo s mega ramecky nad a pod displjem jako s6 edge + a s7 edge!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pet (neregistrovaný)
Anonym
pet (neregistrovaný)

5,7 palcovy displej ma na vysku 126 mm takze vysku mobilu muze byt do 136 v extremu do 146 mm!