Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Note 7 údajně dostane čtečku oční duhovky a zakřivený displej

Samsung Galaxy Note 7 údajně dostane čtečku oční duhovky a zakřivený displej

Letos v létě bude představena nová generace tabletofonu Galaxy Note od Samsungu. Loňský Note 5 se do Evropy vůbec nepodíval, a tak doufáme, že s novou generací korejský gigant učiní odlišné rozhodnutí. Novinka se údajně bude jmenovat Galaxy Note 7, aby číselně dorovnala vlajkovou řadu smartphonů Galaxy S7 (více informací). S tou má mít nový tabletofon společný i po stranách zakřivený displej, který je součástí modelu Galaxy S7 edge.

gn7

Zakřivený displej odhaluje nový obrázek údajně pocházející z oficiálního teaseru, popisek u obrázku pak láká na psaní po hraně něčeho skvělého. Displej ohnutý přes hranu se do řady Galaxy Note vrátí po roční pauze, tentokrát se ale patrně nebude jednat o zvláštní proužek ohnutého displeje při pravé straně, ale o zakřivený primární displej. Zda se do prodeje dostane i varianta s rovným displejem, je nám prozatím neznámé. Galaxy Note 7 by tak mohl být mírně zvětšeným Galaxy S7 edge se zabudovaným stylusem, úhlopříčka displeje má údajně dosahovat 5,8″, rozměry pak mají být podle neoficiálního schématu 153 × 74,5 × 7,8 mm.

Nad displejem by pak mohla najít domov čtečka oční duhovky, kterou odhaluje nová nabídka ve firmwaru, který je oficiálně dostupný v Galaxy Beta programu. Podle indické přepravní společnosti Zauba si navíc Samsung letos v dubnu objednal 200 čteček duhovky pro testovací účely.

iris

Samsung Galaxy Note 7 bude údajně pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 823 za podpory 6 GB RAM a dostane stejnou konfiguraci fotoaparátů jako mají modely Galaxy S7.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments