Domů » Bleskovky » Fotografie údajného Xiaomi Mi Mix 2S naznačuje snímač otisků pod displejem

Fotografie údajného Xiaomi Mi Mix 2S naznačuje snímač otisků pod displejem

Xiaomi Mi Mix 2S je velmi očekávaný telefon, který by měl přijít se zcela bezrámečkovým displejem ve stylu iPhonu X, ovšem bez nevzhledného výřezu displeje. Nezbytná přední kamerka by měla být umístěna v drobném ostrůvku v pravém horním rohu displeje, kde nepůsobí tak rušivě.

Nový smartphone bude představen už 27. března, ale doposud jsme neviděli kromě různých renderů a nákresů jeho reálnou podobu. Nyní se na jednom čínském webu objevila fotografie zobrazující údajně právě Xiaomi Mi Mix 2S, z níž vyplývá, že by zařízení mohlo mít čtečku otisků pod displejem.

Mohlo by se sice jednat i o pouhou výzvu k přiložení prstů na čtečku umístěnou na zadní straně, nicméně vzhledem k pravděpodobnému použití OLED displeje a již existujícímu a používanému řešení snímače pod displejem není moc důvodů, proč by ho Xiaomi nemělo použít.

Mnohem palčivější otázkou tak je, jestli je přístroj na snímku skutečně nový Mix 2S. Rozlišení fotografie je totiž neslavné a nepomáhá ani tapeta s tmavou spodní částí, v níž by se teoreticky mohl ukrývat rámeček jiného telefonu, například současného Mix 2. Pokud se ale zaměříme na pravý horní roh, je zde vidět skutečně jakýsi tmavší výřez, který by korespondoval s dřívějšími nákresy.

Xiaomi Mi Mix 2S: firmware prozrazuje některé důležité parametry

Novinka od čínského Xiaomi nabídne jako jeden z prvních smartphonů nový Snapdragon 845 a pravděpodobně i 8GB RAM, přičemž společnost se již na sociálních sítích pochlubila i výsledkem benchmarku AnTuTu, v němž přístroj dosáhl vyššího skóre než Galaxy S9 od Samsungu.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).