Fotoaparát u Galaxy S8: opět se dočkáme dvou odlišných čipů

Situace se opakuje a stejně jako v případě Galaxy S7, i u letošního modelu Samsung používá dva typy fotomodulů – jeden je z vlastní produkce, druhý je od Sony.

galaxys8_camera

Prvním senzorem je ISOCELL S5K2L2 z dílny Samsungu, druhým je pak Sony IMX 333. Oba senzory poskytují stejné funkce (rozlišení 12 Mpx, nahrávání ve 4K, optická stabilizace a světelnost f/1.7), rozdíly ve výsledné kvalitě podání se však určitě najdou, stejně jako tomu bylo u loňské generace, kdy Samsung vsadil na podobnou taktiku. Stejná situace panuje i u předních kamerek – najdeme zde senzor S5K3H1 od Samsungu a IMX320 od Sony.

galaxys8_camera2

Na bližší rozbory kvality si však budeme muset ještě nějakou chvíli počkat. Rozdíly by však neměly být nijak markantní. Samsung se tak tímto krokem spíše chrání před případným výpadkem v dodávkách komponent, které by v budoucnu kvůli vysokému zájmu mohly nastat.

Samsung Galaxy S8 odhalen: nejlepší z nejlepších (první dojmy)

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

13 komentářů

  1. A pomocí brutálního post processingu „do omalovánek“ pěkně setřít případný rozdíl v kvalitě fotoaparátu, aby si to uživatelé nezáviděli, grats Samsungu:) S8 zraje jako víno:)

    • A tak ty jsi také fotospecialista? Kvalita fotografií Samsungů patřila vždy k tomu nejlepšímu a spousta testů to jen potvrzuje. Je sice pravda, že mezi čipy mírné odchylky jsou, ale o omalovánky se rozhodně nejedná.

  2. Zdeněk (neregistrovaný)

    Radsi nemluvte nikdo o nicem… Kazdymu se libi neco jinyho a stejne gak i vyhovuje. Kdyby se o tom takhle zbytecne nevedly drby bylo by to kazdymu fuk. Samsung je OK a Sony taky. Nechces? Nekupuj a jdi si pro Alcatel… Uz mi to fakt se..re cis ty stupidni komentare , jak je vsechno spatny. Vyrob svy a pochlub se s cim prijdes. Tenhle komentar neni mireny na zadnou konkretni osobu, ale pouze se snazim ukazat,jak se da vse lehce kritizovat, ale zaroven nemit o nicem ani paru… Takze se pekne bavte a mejte aspon trochu logickyho mysleni vzdy v kapse… Zdarec lidi

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *