Domů » Bleskovky » Fotoaparát LG G7 ThinQ bude chtít dorovnat konkurenci. Jaké budou jeho zbraně?

Fotoaparát LG G7 ThinQ bude chtít dorovnat konkurenci. Jaké budou jeho zbraně?

Od premiéry nového vlajkového smartphonu z dílen LG nás dělí tři týdny. Novinka s názvem G7 ThinQ má nabídnout vše, co se od moderního telefonu očekává – kvalitní širokoúhlý displej s výřezem, tenké rámečky, vysoký výkon a kvalitní fotoaparát. A právě o poslední jmenované položce se serveru SlashGear podařilo získat nové informace.

Fotoaparát LG G7 ThinQ bude tvořen dvěma vertikálně posazenými čočkami, pod oběma se bude ukrývat 16Mpx RGB senzor. Rozdíl bude v optice, zatímco nad hlavním snímačem bude umístěna optika se světelností f/1.6, nad sekundárním snímačem bude širokoúhlá čočka se záběrem 107°.

LG G7 ThinQ: máme obrázek všech barevných variant a známe datum představení

Umělá inteligence, kam se podíváš

Při pořizování snímků za zhoršeného osvětlení bude LG používat technologii SuperPixel, která umožní slučovat sousední obrazové body. Pochopitelně k tvorbě kvalitních snímků bude připravena umělá inteligence, která automaticky rozpozná typ scény podle toho nastaví příslušně parametry fotoaparátu. Umělá inteligence bude pohánět spoustu funkcí telefonu, namísto vlastního řešení vsadí LG na službu Google Assistant.

LG G7 ThinQ bude mít premiéru 2. května v New Yorku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Marek Studnicka

  Vlastním S 9 Plus,tímto přeji LG s tímto modelem ůspěch.Foták bude určitě špička,rozhodně lepší než ta bída,co se snaží v marketingové kampani prosadit Huawei,pokud to nepokazí a bude globální verze,bude to fajn-držím palce!

  • No, mám LG G5 a u LG G6 šla kvalita snímků dolů. U LG V30 to zachraňují jen lepší SW algoritmy a světelnější optika s f/1,6.
   Ono totiž není jiná vlajková loď, která by používala tak malý snímač s takovou hustotou pixelů :(
   moje LG G5: Sony IMX 234 1/2.6″ sensor with 1.12 μm pixel size; f/1,8
   LG V30: Sony IMX 351 1/3’06 sensor with 1.00 μm pixel size; f/1,6
   Pixel 2 nebo Samsung S8 (a to nemluvím o S9) mají větší sensory i nižší hustotu pixelů.

   U LG G5 mi vadí jen slabá baterie a to, že mobil nemá odolnost proti vodě. U nového G7 jsem zvědavej na velikost senzorů a na velikost baterie, která je zatím jen na úrovni odhadů (od 2700 po 3400)

  • IMX 351 (1/3.09″) LG V30
   7.06 mm (1/2.55″) S9 a S8 pro doplnění.
   Ano doufám že bude mít G7 lepší snímač. Mohly by dát tento
   IMX519 16 MP 4.983 mm 1/2.6 1.22 μm

  • Tak když už se tu mluví o snímačích, ten v Huawei P20 Pro je velikostí naprosto bezkonkurenční.

  • Marku, Máš ty psychické problémy a píšeš to někomu jinému a nechceš si to přiznat.

  • Ty studnicku jeste neznas, vid? No vsak uvidis sam casem.

 2. Marku nebud smutnej, ze tva S9 je horší ve fotkach nez P20 i P20 Pro, no snad priste, uvidis, doufej a přej si a snad to klapne, budu ti drzet pesti, at pak nemusis fnukat v diskusích nad nefer marketingem, ju, tak tesim se na rok 2019

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).