Domů » Bleskovky » Fossil chystá prémiové hodinky s novým Wear OS. Starší modely ostrouhají

Fossil chystá prémiové hodinky s novým Wear OS. Starší modely ostrouhají

Výrobce chytrých hodinek Fossil je jedním z největších propagátorů operačního systému Wear OS od Googlu. Nejen proto se gigant z Mountain View rozhodl před pár lety celou společnost koupit. Fossil 5. generace a Skagen Falster 3 patří nejen mezi nejlepší hodinky s Wear OS na trhu, ale také mezi nejhezčí. Ani přes malou penetraci trhu se Fossil nechystá na Wear OS zanevřít, právě naopak.

fossil gen 5 wear os logo 2 1536x864 1
Fossil 5. generace

Fossil připravuje prémiový model s novou verzí Wear OS, který Google vyvíjí společně se Samsungem a Fitbitem. Viceprezident Fossilu Steve Prokup nové hodinky potvrdil v rozhovoru pro CNET, přičemž dodal, že Fossil 6. generace čeká „velké hardwarové vylepšení“.

Starší hodinky s Wear OS mají smůlu

Na detaily byl bohužel skoupý, takže kromě této informace jsme se prakticky nic nedozvěděli, snad jen to, že s prémiovým modelem přijde také prémiová cena, která bude pravděpodobně vyšší než u současné generace. Ta se nyní pohybuje okolo 200 dolarů (cca 4 200 korun).

Špatnou zprávu nicméně máme pro majitele současných hodinek od skupiny Fossil. Bohužel se nová verze systému Wear OS nechystá na starší modely, což je jednoznačně zklamání.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).