Domů » Bleskovky » Fitbit míří za ziskem, pomáhají mu především hodinky Versa

Fitbit míří za ziskem, pomáhají mu především hodinky Versa

Není žádným tajemstvím, že na tom po finanční stránce společnost Fitbit není zrovna nejlépe. Samotná firma zaměřující se na výrobu fitness náramků to ovšem nevidí příliš černě. Podle svých odhadů se zlom odehraje ve třetím čtvrtletí 2018, přičemž se ziskem se počítá někdy v druhé polovině roku. Ačkoli to nikdo neřekl nahlas, tak lví podíl na tom mají bezesporu chytré hodinky Versa.

Zisky z prodeje chytrých hodinek Fitbitu vzrostly oproti předchozímu kvartálu o 25 %, konkrétně z 30 % na 55 %. Hodinky Versa přitom během této doby byly na některých trzích vyprodány, neboť Fitbit špatně odhadl poptávku. Ani tak ale není Fitbit z nejhoršího venku – ztráta společnosti je stále alarmujících 54,2 milionu dolarů, což je oproti předchozímu roku, kdy ztráta činila 19,3 milionů, znatelný nárůst.

Hodinky Versa mají i své problémy

I když je nejnovější přírůstek v portfoliu bezesporu úspěch, mají Versa i své problémy. Jeden z nich se týká propagovaných funkcí sledování ženského zdraví, konkrétně menstruačního cyklu. Problém zaznamenaly ženy, jejichž perioda je delší než standardních deset dní. V takovém případě software tuto situaci zcela ignoruje. Některé ženy už napsaly na fóra společnosti, která nicméně prozatím změny nechystá. Situace se snad v nejbližší době změní.

Recenze Fitbit Versa: na půl cesty k chytrým hodinkám

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

3 komentářů

  1. Keď fitness hodinky alebo náramok tak Garmin alebo Suunto. Ostatné sú druhoradé

    • To je blud. Mám Garmin a před tím jsem měl Fitbit ze stejné třídy. Fitbit není vedle Garminu druhořadý. Garmin mám jen kvůli transflektivnímu displeji, který zaručuje delší výdrž oproti AMOLEDu nebo IPS (je neustále viditelný bez nutnosti ho „zapínat“). Aplikace Connect je tak špatná, že jí vůbec nepoužívám a data synchronizuji jen jednou za 2 týdny při nabíjení z počítače přes USB.

  2. jen atˇ se jim daří

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).