Domů » Bleskovky » Fio banka uvádí na trh Smartbanking aplikaci pro Windows Phone

Fio banka uvádí na trh Smartbanking aplikaci pro Windows Phone

Fio banka dnes uvedla novou aplikaci Fio Smartbanking pro telefony s operačním systémem Windows Phone 8. Aplikace nabízí stejný rozsah funkcí jako verze pro Android a iOS, mimo jiné například správu limitů platebních karet nebo zadání platby pomocí QR kódu.

  

„Windows Phone je rozvíjející se platforma, jejíž uživatelé stále častěji poptávají služby Fio banky. Proto jsme se rozhodli reagovat na její nástup a zprovoznit pro ni bankovní aplikaci. Věříme, že tím její fanoušky potěšíme a k bezplatnému vedení účtů přidáme další kvalitní produkt jako argument pro aktivní využívání našich služeb,“ říká k tomu Ján Franek, tiskový mluvčí Fio banky.

-

Aplikace obsahuje veřejně přístupné informace o Fio bance (kontakty, pobočky a bankomaty, kalkulačky nebo kurzovní lístek) a především zabezpečené informace o účtu klienta i funkce pro jeho ovládání. S aplikací je tedy možné nejen hledat nejbližší pobočku či bankomat, ale také nahlížet na účty, jejich zůstatky, výpisy a historii, posílat platby včetně QR plateb, spravovat platební karty, komunikovat s bankou nebo měnit nastavení aplikace pro pohodlnější ovládání. Přístup do zabezpečené části Smartbankingu lze jednoduše nastavit v internetovém bankovnictví.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

9 komentářů

 1. borix (neregistrovaný)

  Tak dlouho jsem je otravoval…. :-)

 2. Fajn! konečně je kam od spořky zdrhnout.. k ČSOB se mi fakt nechtělo..

 3. Doufám, že i víc bank pochopí, že vyhodit těch pár tisíc za vývoj aplikace pro další platformu (navíc druhou nejprodávaněnší v Čr) je lepší, než aby jim začali zákazníci utíkat právě kvůli takovým pitomostem, jako mobilní aplikace…

  Sám zvažuji odchod od KB. Ne kvůli mobilní aplikaci, ale kvůli narůstajícím nesmyslným poplatkům. A to, že nemají mobilní aplikaci pro můj OS (i když na ní tak moc usilovně pracují, že na jejich webu visí, že už existuje (ještě neexistuje)) mé rozhodnutí odejít jen potvrzuje.

  • mceza: to byl důvod proč jsem před 2 rokami odešel od KB a nelituji toho. Jsem u Unicredit bank s Partners kontem.

   Funguje jak plnohodnotný tak mobilní web banky nebo přímo aplikace „Smartbanking“, sice je velmi jednoduchá, neumožňuje změnit trvalák, ale pro rychlé zadání platby, zůstatku stačí.

 4. Hurá! Rychlým prvním pohledem vypadá dobře :)

  Postup zprovoznění:

  Do aplikace se nejdříve přihlásíte standardním webovým přístupem. Vyskočí chyba, že zařízení si musíte zaregistrovat přes klasické webové rozhraní.

  Přihlásíte se tedy do webového internetbankingu, kde v globálním nastavení na konci je možnost aktivovat zařízení. Je tam to vaše zařízení připraveno (díky prvnímu neplatnému pokusu o přihlášení do mobilní aplikace). Je tam řada písmen a čísel a vedle toho odkaz na Aktivuj.

  Ve formuláři vyplníte přihlašovací údaje do mobilní aplikace a potvrdíte SMS zprávou.

  Chvilku počkáte a následně se přihlásíte do mobilní aplikace již pomocí údajů které jste zadali do výše zmíněného formuláře.

 5. tom (neregistrovaný)

  KB používá certifikát – ten lze instalovat do WP?

  • Na WP lze zatím provozovat IB KB zde: [odkaz]

   Není k tomu potřeba certifikát. Uvolnění aplikace přímo pro WP8 je otázkou několika dnů.

  • tom (neregistrovaný)

   Díky za zprávu, takže ty jejich změny, co měly být k 23.10. a pak 23.10. bez mrknutí oka oznámili, že budou změny od 24.11., také nejspíše souvisí s WP.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).