Domů » Bleskovky » Fio a Raiffeisen bank právě spustily platby skrze Apple Pay

Fio a Raiffeisen bank právě spustily platby skrze Apple Pay

Fio banka a Raiffeisen Bank od dnešního dne konečně nabízí svým klientům placení iPhonem i Apple Watch prostřednictvím služby Apple Pay. Používání Apple Pay je rychlé, jednoduché a bezpečné a klientům odpadá nutnost nosit s sebou klasickou platební kartu.

Apple Pay Fio

Do aplikace Wallet v iPhonu si stačí nahrát platební kartu od vaší banky a hned poté je možné mobilem platit. Aplikace pracuje s virtuálním otiskem karty, který je pro každé mobilní zařízení unikátní. Díky tomu se k obchodníkovi nedostanou reálné údaje o platební kartě klienta a tím je zajištěna bezpečnost. Placení pomocí Apple Pay navíc zabere opravdu jen pár sekund. Stačí pouze přiblížit telefon nebo chytré hodinky Apple a ověřit platbu otiskem prstu, PINem nebo pomocí Face ID.

RB apple pay

Samotná aplikace i její používání je samozřejmě zdarma. Platit s Apple Pay je možné také na e-shopech. Mobilem lze také vybírat z bankomatů, které podporují bezkontaktní výběry. Aktuálně je možné do aplikace přidávat debetní i kreditní karty Mastercard a Maestro.

Čeká se už jen na ČSOB

Další informace najdete na webu Fio banky, případně Raiffeisen bank. iPhonem mohou dále platit klienti těchto institucí: Air Bank, Česká spořitelna, Edenred, J&T Banka, KB, Moneta, mBank, Revolut, Twisto a UniCredit Bank. Poslední bankou, která zatím Apple Pay nenabízí, je ČSOB. Ta by měla službu spustit v průběhu podzimu, nicméně žádný přesný termín zatím banka nezveřejnila.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments