Domů » Bleskovky » Fio a Raiffeisen bank právě spustily platby skrze Apple Pay

Fio a Raiffeisen bank právě spustily platby skrze Apple Pay

Fio banka a Raiffeisen Bank od dnešního dne konečně nabízí svým klientům placení iPhonem i Apple Watch prostřednictvím služby Apple Pay. Používání Apple Pay je rychlé, jednoduché a bezpečné a klientům odpadá nutnost nosit s sebou klasickou platební kartu.

Apple Pay Fio

Do aplikace Wallet v iPhonu si stačí nahrát platební kartu od vaší banky a hned poté je možné mobilem platit. Aplikace pracuje s virtuálním otiskem karty, který je pro každé mobilní zařízení unikátní. Díky tomu se k obchodníkovi nedostanou reálné údaje o platební kartě klienta a tím je zajištěna bezpečnost. Placení pomocí Apple Pay navíc zabere opravdu jen pár sekund. Stačí pouze přiblížit telefon nebo chytré hodinky Apple a ověřit platbu otiskem prstu, PINem nebo pomocí Face ID.


RB apple pay

Samotná aplikace i její používání je samozřejmě zdarma. Platit s Apple Pay je možné také na e-shopech. Mobilem lze také vybírat z bankomatů, které podporují bezkontaktní výběry. Aktuálně je možné do aplikace přidávat debetní i kreditní karty Mastercard a Maestro.

Čeká se už jen na ČSOB

Další informace najdete na webu Fio banky, případně Raiffeisen bank. iPhonem mohou dále platit klienti těchto institucí: Air Bank, Česká spořitelna, Edenred, J&T Banka, KB, Moneta, mBank, Revolut, Twisto a UniCredit Bank. Poslední bankou, která zatím Apple Pay nenabízí, je ČSOB. Ta by měla službu spustit v průběhu podzimu, nicméně žádný přesný termín zatím banka nezveřejnila.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Ondra
Anonym
Ondra

Zároveň dnes spustila Apple Pay i česká Raiffeisenbank

Jiří Hrma
Redaktor
Jiří Hrma

Díky za info, informaci o RB jsem kolegovi doplnil do textu.

b-i-k-e-r
Anonym
b-i-k-e-r

Vypada to, ze to funguje, diky za informaci. Male bezvyznamne Jupi!

Akorat to chce overit SMS kodem (nevi nekdo, jestli je uz u Fia nejake jina alternativa zabezpeceni? tady v nemecku to ma taky kazdy jinak, ale vetsina ma jeste k SMS i alternativu ve forme nejake aplikace s TouchID), ale ja nemam cesky mobil u sebe, takze to overim az vecer…

Max
Anonym
Max

CSOB neni posledni bankou. Apple Pay nema treba taky Equa Bank…

jezek
Anonym
jezek

ČSOB je poslední velkou bankou, která Apple Pay nemá.