Domů » Bleskovky » Filmová soutěž Můj příběh v minutě je u konce, které klipy byly nejlepší?

Filmová soutěž Můj příběh v minutě je u konce, které klipy byly nejlepší?

Soutěž krátkometrážních filmů Můj příběh v minutě, o které jsme vás informovali v tomto článku, zná své vítěze. Odborná porota v čele s režisérem Jakubem Kohákem a zakladatelem portálu ČSFD.cz Martinem Pomothym vybrala trojici nejlepších snímků s maximální stopáží jedna minuta. Výherci získali odměny od českého zastoupení společnosti HTC, hlavního partnera soutěže.

 

Prvního ročníku soutěže jednominutových snímků se zúčastnilo přes 140 tvůrců, kteří dohromady zaslali necelých 160 minutových snímků. Byly mezi nimi nejen mladé talenty z filmových škol v Čechách a na Slovensku, ale i široká veřejnost. „Vůbec jsem takovou kvalitu snímků od amatérských tvůrců neočekával. Byly lepší, než co vídávám na přehlídkách filmových škol. Nadchla mě nápaditost, někdy otevřenost a upřímnost, jindy zpracování, které bylo v některých případech téměř na profesionální úrovni,“ říká o prvním ročníku soutěže Můj příběh v minutě Martin Pomothy, zakladatel portálu ČSFD.cz.

Hlavní výhrou v každé kategorii byl špičkový mobilní telefon HTC One X+ a navíc bonusová hlavní cena 15 000 korun za absolutně nejlepší snímek. Tu si odnesl 21 letý student Tomáš Fišer. „Rád bych poděkoval společnosti HTC za nápad, jak probudit u mladých filmařů a kreativních lidí motivaci k realizaci svých nápadů,“ zhodnotil vítězství Tomáš Fišer, výherce hlavní ceny za svůj autobiografický snímek Můj život v minutě.

Mediálními partnery soutěže byly portály ČSFD.cz, SmartMania.cz a Best4Man.cz.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

2 komentářů

  1. Shepii (neregistrovaný)

    Jako příznivce černé muziky nebudu pokus o rap ani komentovat, ale spíš mě zaráží že v soutěži bylo daleko víc kvalitnějších FILMAŘSKÝCH snímků, né jen bílé tričko a projektor + prezentace. Tohle by dokázalo vytvořit každé kreativnější pětileté dítě.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).