Facebook může mít na Androidu problémy. Google chce zvyšovat ochranu soukromí

facebook

Apple chystá do příští verze iOS velkou změnu týkající se ochrany soukromí uživatele – každá aplikace, která bude chtít sbírat jakákoliv data, si musí předem od uživatele vyžádat výslovný souhlas. Z tohoto kroku mají obavy vývojáři aplikací sbírající data za účelem zasílání cílené reklamy, zejména Facebook, kterému iOS 14.5 značně ovlivní byznys, neboť se dá předpokládat, že většina uživatelů bude se sledováním nesouhlasit. Nyní se zdá, že Facebook nebude mít na růžích ustláno ani na Androidu.

Google se chystá zvyšovat ochranu soukromí uživatele, ale…

Podle informací agentury Bloomberg plánuje Google implementaci podobného nástroje i do obchodu Play, i když zatím není jasné, jak by tato funkce měla vypadat. Google totiž nehodlá být tak striktní jako Apple a zatím pouze zkoumá své možnosti; chce vyvážit potřeby jak spotřebitelů, tak i vývojářů a inzerentů. Mluvčí Google agentuře Bloomberg prozradil, že hledá způsoby, jak zvýšit ochranu soukromí uživatele, ale na druhou chce nadále poskytovat zdravý ekosystém podporovaný reklamou.

Dá se předpokládat, že Google přidá do obchodu Play pouze nějakou formu upozornění, avšak striktní zákaz sbírání dat podporovat nebude; koneckonců sám Google sám generuje většinu svých příjmů z cílené reklamy.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku