Domů » Bleskovky » Facebook může mít na Androidu problémy. Google chce zvyšovat ochranu soukromí

Facebook může mít na Androidu problémy. Google chce zvyšovat ochranu soukromí

Apple chystá do příští verze iOS velkou změnu týkající se ochrany soukromí uživatele – každá aplikace, která bude chtít sbírat jakákoliv data, si musí předem od uživatele vyžádat výslovný souhlas. Z tohoto kroku mají obavy vývojáři aplikací sbírající data za účelem zasílání cílené reklamy, zejména Facebook, kterému iOS 14.5 značně ovlivní byznys, neboť se dá předpokládat, že většina uživatelů bude se sledováním nesouhlasit. Nyní se zdá, že Facebook nebude mít na růžích ustláno ani na Androidu.

Google se chystá zvyšovat ochranu soukromí uživatele, ale…

Podle informací agentury Bloomberg plánuje Google implementaci podobného nástroje i do obchodu Play, i když zatím není jasné, jak by tato funkce měla vypadat. Google totiž nehodlá být tak striktní jako Apple a zatím pouze zkoumá své možnosti; chce vyvážit potřeby jak spotřebitelů, tak i vývojářů a inzerentů. Mluvčí Google agentuře Bloomberg prozradil, že hledá způsoby, jak zvýšit ochranu soukromí uživatele, ale na druhou chce nadále poskytovat zdravý ekosystém podporovaný reklamou.

facebook
Ilustrační obrázek

Dá se předpokládat, že Google přidá do obchodu Play pouze nějakou formu upozornění, avšak striktní zákaz sbírání dat podporovat nebude; koneckonců sám Google sám generuje většinu svých příjmů z cílené reklamy.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

 1. Palec hore! Jen tak dál. Konečně krok správným směrem ať už Apple nebo Android

 2. Uz aby to bylo!!!!

 3. Facebook uz nepouzivam a z messengera a whatsapp som presiel pred 3 tyzdnami na signal a viber, dovi dopo FB. 3 tyzdne dozadu som tiez zakazal aj to prepojenie fb a inych stranok, ktore o mne zasielali info fb a bolo ich tam cca 190, som bol zhrozeny z toho.
  Dalej je fajn zakazat fb mikrofon polohu a fotak a nikdy im nedat cislo..
  Vyslovene som neznasal, ked sa doma o niecom rozpravam a za 30 minut ma zavalili reklamy z FB s danym produktom.

  Ak niekto nemoze skoncit s FB, minimalne nech nepouziva whatsapp a messenger

  • podobná zkušenost, něco jsme probírali s kolegou a pak na mě vyskočila několikrát reklama přesně na toto téma. ( bylo to dost specifické téma, které se pomalu ani nevyhledává )

   Netuším jak, protože toto téma jsem na počítači ani na telefonu nevyhledával, pouze jsme o tom mluvili..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).