Domů » Bleskovky » Facebook potvrdil přípravu chytrých brýlí. Vyrobí je Ray-Ban

Facebook potvrdil přípravu chytrých brýlí. Vyrobí je Ray-Ban

Nositelná elektronika je běžnou součástí našich životů. Jen málokterý koncept se nicméně podařilo dostatečně rozšířit mezi uživatele, proto nejčastěji vídáme fitness náramky, chytré hodinky a prsteny. Poměrně zajímavým konceptem vždy byly chytré brýle, se kterými nejvýrazněji experimentoval Google, nicméně ani Google Glass se nakonec nestaly mainstreamem.

ray ban glasses bryle facebook unsplash
Facebook chce vytvořit stylové chytré brýle. Na pomoc si přizval Ray-Ban

Ačkoli se již delší dobu spekuluje, že vlastní podobu chytrých brýlí připravuje Apple, největší sociální síť světa Facebook by jej ráda předehnala. Příchod chytrých brýlí potvrdil samotný generální ředitel Facebooku Mark Zuckerberg, který si na pomoc povolal legendu v odvětví slunečních a dioptrických brýlí, italsko-americkou společnost Ray-Ban.

Google Glass byly zajímavým projektem, který bohužel neuspěl

S rozšířenou realitou experimentuje Facebook už delší dobu. Jeho prvním pokusem je Projekt Aria, který má za úkol prozkoumat možnosti rozšířené reality implementované do brýlí. Zuckerberg by rád s pomocí chytrých brýlí vytvořil jakési „multiverzum“, které přirozeně propojí fyzický svět s tím virtuálním. A pochopitelně umožní Facebooku lépe prodávat reklamní prostor.

Facebook Aria
Facebook Aria

Kdy se chytrých brýlí od Facebooku ve spolupráci s Ray-Ban dočkáme, není prozatím jasné, byť se s jejich uvedením počítalo už v letošním roce. Kvůli celosvětové pandemii se nicméně prozatím tyto plány odložily na neurčito.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).