Facebook Login: Přihlášení do aplikací ve Windows 8 a Windows Phone 8 jedním kliknutím

Microsoft včera na svém oficiálním blogu oznámil uvolnění Facebook Login API pro operační systémy Windows 8/8.1 a Windows Phone 8. Vývojáři tak budou moci využívat přihlašování do svých aplikací s využitím oficiálního klienta této sociální sítě.

 

V praxi tak uživatelé už nebudou muset zadávat své údaje pokaždé, když poprvé spustí nějakou aplikaci využívající pro přihlášení rozhraní Facebooku. Při využití nového API si takový program jen vyžádá povolení od již nainstalovaného klienta a uživateli pak bude stačit jen potvrdit požadovaná oprávnění.

Facebook Login je zatím jen ve fázi beta, Microsoft ale očekává uvolnění finální verze během následujících 60 dní. Jeho využívání už přislíbilo několik známých společností. Objeví se například v aplikacích Foursquare, iHeartRadio nebo Adobe Revel a Photoshop Express pro Windows 8.

Více informací naleznete na oficiálním blogu Microsoftu, případně na vývojářských stránkách Facebooku.

Miroslav Havlíček

20 komentářů

 1. Lukas Kosik (neregistrovaný)

  Windows Phone už jsem dlouho v ruce neměl, ale vůbec by mě nenapadlo, že taková samozřejmost, roky používaná na Androidu a iOS, přišla na Windows až teď. Ne, ne, okna mají stále hodně co dohánět a do baráku by mi mohla jen na kratkodobý test. Škoda, některé Lumie jsou skvělý kus hardware. Škoda toho software. :(

 2. Vojta (neregistrovaný)

  Ale to není chyba, nebo nedostatek OS ale nexistující API od FB. takže bych spíše kritizoval FB a další za ignoraci Win operačních systémů.

  • poi (neregistrovaný)

   Kritizovat by se měl především Microsoft za to, že i za 3 roky existence je jeho mobilní OS naprosto zoufale minoritní, a že ho tak velké společnosti správně a pochopitelně ignorují.

  • steelspace (neregistrovaný)

   Tak ho nepoužívej. Používej majoritní.

  • poi (neregistrovaný)

   Já nechápu WP uživatele řvoucí kritiku kohokoli, jen proto, že si dovolil nepodporovat jeho OS s 4% celosvětovým podílem na trhu.

  • steelspace (neregistrovaný)

   A co je mě jako uživateli do toho, kolik má kdo procent. Snad je normální, že každý chce podporu pro systém, který používá. I ta 4 procenta jsou miliony lidí.

  • Lukas Kosik (neregistrovaný)

   @STEELSPACE Tak používat ho nemusí, ale to z něho dobrý OS neudělá. Tudíž kritika je na místě.

  • steelspace (neregistrovaný)

   Minoritní a dobrý/špatný spolu nijak přímo nesouvisí. Kritika OS jako takového a marketingu MS taky ne.

  • Simon (neregistrovaný)

   Vidím že sa tu zas stretli znalci všetkého druhu. Hlavne väčšina ktorá WP držala v ruke raz a odvtedy iba kritizuje a smeje sa im :)

  • borix (neregistrovaný)

   Právě že většina ani nedržela, jen si hrajou na znalce. No a troll typu POI, ten si honí ego, když už musí i to druhé.

 3. miramares (neregistrovaný)

  Je vidět, že spousta lidí nepochopila, o co jde. Nešla ta zpráva napsat lépe a pro některé víc polopaticky? Takhle to fakt vypadá, že to nikdy nefungovalo, což není pravda. Teď to bude pouze jednodušší.

  • Lukas Kosik (neregistrovaný)

   Máte pravdu, nenapadlo mě, že se jedná jen o nutnost zadávat FB přihlašovací údaje v aplikaci, přestože již jsem na FB přihlášený. Je pravda, že to spousta aplikací neumí ani na Androidu a iOS, nicméně důležití hráči už to nějaký čas přeci jenom zvládají.

  • marek1 (neregistrovaný)

   miramares: To vis co se tyka WP, tak nekteri z redaktoru o tom nemaji ani sajn.

 4. martin (neregistrovaný)

  Hurááá :), občas je to přihlašování otravný. :/

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel