Domů » Bleskovky » Face ID má být rychlejší a spolehlivější. Ve hře je i dvousimkový iPhone

Face ID má být rychlejší a spolehlivější. Ve hře je i dvousimkový iPhone

Nejnovější spekulace zahraničních zdrojů naznačují, že letošní iPhony dostanou lepší a rychlejší Face ID. Apple údajně nabídne vylepšený algoritmus, který urychlí proces odemykání a zvýší spolehlivost, a to až o 300 procent. Pokud by šlo pouze o softwarové vylepšení, pak by se rychlejšího Face ID měl dočkat i loňský iPhone X.

Face ID je bezpečné, ale pomalé

Jak možná víte, Face ID je unikátní funkce odemykání obličejem, kterou aktuálně disponuje pouze zmíněný iPhone X. Dnes samozřejmě existuje celá řada mobilních telefonů s Androidem, které odemykání obličejem také nabízejí.

Skenování obličeje pro funkci Face ID
Face ID na iPhone X

Na rozdíl od iPhone X, Android telefony spoléhají pouze na přední kameru a nejsou tudíž tak spolehlivé, na druhou stranu je ale tato funkce u Androidu mnohem rychlejší. Apple se rozhodl tuto skutečnost změnit. Namísto aby vylepšil samotný hardware, zaměřil se Apple na samotný algoritmus, který má celý proces na starosti.

Dočkáme se letos iPhonu na dvě SIMky?

Spekulovalo se o tom už v minulých letech, nicméně letos by to prý skutečně mohlo vyjít. Apple údajně na letošní rok chystá iPhone s podporou dvou SIM karet. Mělo by jít o model iPhone X Plus a Apple se k tomuto kroku údajně rozhodl kvůli asijskému trhu, kde je tato funkce hojně využívána.

iPhone X: recenze

My v redakci jsme k této informace trochu skeptičtí (přece jenom podobným spekulací už tu bylo několik), ale pokud se letos skutečně dočkáme, bude to jedině dobře. Otázkou ale zůstává, zda se dvousimkový iPhone kvůli operátorům nebude prodávat výhradně na asijském trhu.

Letos nás čekají tři nové iPhony. Ten největší možná přijde i v dualSIM variantě
Letos nás čekají tři nové iPhony. Ten největší možná přijde i v dualSIM variantě

Letos bychom se měli dočkat celkem tří nových iPhonů, přičemž ten nejlevnější ponese 6,1palcový LCD displej s výřezem a další dvě varianty, které budou disponovat 5,8palcovým a 6,5palcovým OLED panelem. Všechny tři varianty dostanou funkci Face ID.

FBI: prolomit Touch ID je hračka, Face ID zatím odolává

Face ID od Applu je mnohem spolehlivější a bezpečnější, než obdobná funkce u Android telefonů. Problémem je zde pouze rychlost celého procesu. Je tedy na místě, že se Apple snaží tento proces urychlit.

Tomáš Ondříšek

Ekonom a příznivec nových technologií, mobilních telefonů, tabletů a zařízení 2v1. Skalní fanoušek systému Windows a společnosti Microsoft. Nadšený fotograf detailů a nočních snímků. Odpůrce bloatwaru, nefunkčního multitaskingu, nekvalitního zpracování a keynesiánství.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).